16

KP Brno

Asistence

Nymburk urval venkovní výhru a srovnal sérii

A zase vyhrál hostující tým! Basketbalistky Nymburka potvrdily pravidlo letošní sezony ve vzájemných duelech s KP, a to, že vyhrává hostující tým. Z Brna si odvážejí těsnou výhru 75:73, o kterou musely bojovat až do úplného konce. Tím se jim podařilo srovnat sérii na 1:1 a ve středu se bude v Nymburce začínat od nuly.

Středočešky šly do zápasu pod tlakem, že prakticky musí zvítězit, jinak budou čelit nepříznivému stavu série 0:2. S tlakem se však vypořádaly dobře a od úvodu druhé čtvrtiny převzaly zápas pod svou kontrolu. Brno naposledy vedlo ve dvanácté minutě zápasu, poté prožilo dlouhou střeleckou krizi a hostující hráčky utekly do dvouciferného vedení. To vzrostlo do poločasu na čtrnáct bodů. Těsně před přestávkou a v úvodu druhé půle to bylo dokonce o 16 a s Brnem to vypadalo zle. Svěřenkyně Davida Zdeňka se ale nevzdaly a postupně se vracely zpět do zápasu. Už ve třetí desetiminutovce byl na chvíli čtyřbodový rozdíl, ale Nymburk ještě zvládl znovu odskočit na jedenáctibodové vedení. Závěr byl pak opravdovým dramatem, když Ursuová snížila šest minut před koncem na 66:67. Bakajsová s Vaughnovou dvěma koši pomohly Nymburku znovu odskočit, ale přesto Brno mělo v poslední minutě šanci. Na 70:73 snížila Andělová a poté, co Nymburk nezvládl za osm sekund přejít půlku mohla srovnat Ursuová. Její trojka ale do koše nepadla a domácí musely faulovat Vaughnovou. Ta proměnila obě šestky a závěrečná trojka Andělové už nic neřešila.

K prvnímu hvězdnému výkonu v letošním play off se rozehrála nejlepší ligová střelkyně Krystal Vaughnová, která nasázela Brnu 33 bodů a přidala i 12 doskoků. Doplnily ji 12 body Gallasová, jedenácti Linskensová a deseti Wellsová. Brnu nestačily výborné výkony dua Šujanová - Andělová, které se složily na 39 bodů, neměly však podporu spoluhráček.

David Zdeněk (trenér KP Brno): „Naše děvčata začala jako by se nemohlo nic stát. Nefungovala obrana, nechali jsme rozehrát obávanou Vaughn, spolu s Gallasovou ovládly první poločas. Velmi špatně jsme četli hru v útoku, nehrálo se týmově, pustili jsme soupeř na doskok. Za druhý poločas nemám hráčkám co vytknout, změna jejich přístupu byla markantní, ale hrabat se z takové velké ztráty není jednoduché. Nedali jsme pět šest tutovek, soupeř hrál s chutí, odhodlaně, důrazně."

Dan Kurucz (trenér Nymburku): „Věřili jsme, že můžeme Brno porazit a také jsme byli lepším týmem. Pokud bude potřeba pátý zápas, tak navrhneme, aby se hrál v hale Vodova (úsměv). Je neuvěřitelné, že vlastní prostředí není ani pro jeden tým v této sezoně výhodou.“

15:30

I potřetí v letošní sezoně zvítězil v duelu KP Brno s Nymburkem hostující celek. Brňanky si do Nymburka dojely pro výhru 74:66 a mají blíže k postupu do vysněného finále. Teď je řada na Středočeškách, aby se pokusili zabránit nepříznivému stavu 0:2 na zápasy a potvrdily sílu hostů v těchto zápasech. Klíčovou postavou bude zřejmě znovu exnymburská křídelnice Sonia Ursuová.

"Nymburk samozřejmě bude chtít využít své fyzické přednosti, my musíme reagovat herní disciplínou, nasazením v obraně a minimalizací počtu ztrát," nastínil cestu k úspěchu trenér KP David Zdeněk.

"Nesmíme dělat taktické chyby a neplnit pokyny trenéra," připomenul momenty ze středy nymburský kouč Dan Kurucz.