12

Body

Asistence

V Sadské kraloval Nymburk

Basketbalistky Nymburka si pro zápas s Technicem Brno zvolily jako domácí palubovku haly v Sadské, kde se odehrál první ženský ligový zápas v historii a vůbec jim nevadilo, že nehrají v domácí hale. Zvítězily po ostrostřelbě hladce 114:76 a proti poslednímu celku tabulky si zajistily druhou příčku po základní části. K výhře nakročily favoritky hned v první čtvrtině, kde získaly dvouciferný náskok a když podobně dobře zvládly i druhou desetiminutovku, bylo o poločase prakticky rozhodnuto. Středočešky se opíraly o osmnáctibodovou Linskensovou, šestnáct bodů přidala Chomenčuková a po patnácti nastřílely Gallasová s Wellsovou. Technic tradičně vedla Tereza Zítková s 20 body, třináct jich přidala Půlpánová.

Daniel Kurucz, trenér DSK Basketball Nymburk: "Byl to otevřený zápas, který musel diváky bavit, padlo 190 bodů, což je pro fanoušky určitě lepší než sto… pro nás pro trenéry už je to trochu horší (smích). Naše vítězství bylo zasloužené a od začátku bylo jasné, že utkání vyhrajeme. Některé hráčky nastoupily, i když jsme to nečekal, byly po zranění nebo nemocech. Myslím, že nám hodně pomohla velká výšková převaha a možná pod vlivem očekávaného vítězství jsme obraně tolik nedali. Na druhou stranu Technic Brno nehrál vůbec špatně. Dobře si pouštěli míč, rychle z ruky, měli slušnou střelbu. Jsou sice poslední, ale docela mě to překvapuje. Já jsem hrozně rád, že jsme zápas odehráli v Sadské, kde trénuje stovka dětí a hodně jich bylo na zápas. Pro ně to musel být velký zážitek a věřím, že i inspirací do dalšího tréninku."

Lucie Zítková, trenérka Technik Brno: "I když je soupeř na úplně jiné basketbalové úrovni než my, ale holky bojovaly statečně. Přeci jen nám pod košem chyběly centimetry. Soupeř je hodně kvalitní a to se nakonec ukázalo i na výsledku. Ve druhém poločase jsme nastříleli poměrně dost bodů, protože jsme si řekli o přestávce, že ve druhém poločase nebudeme přecházet pozice a kdo bude volný, vystřelí, i s tím rizikem, že dlouhé podkošové hráčky soupeře si nepovedené střely doskočí."

8 27 35 0 13 6 12 19 23 57 76

Tradiční basketbalové městečko Sadská se dočká svého debutu v Ženské basketbalové lize. Svůj domov pro utkání s Technicem Brno tu totiž najde DSK Basketball Nymburk.

Středočeškám by výhra nad posledním zajistila jistotu druhého místa. Nastoupit by už měly Alena Huňková a Petra Bakajsová, duel naopak ještě vynechají Michaela Mocová a Eliška Mircová.