SBŠ Ostrava

Body

Asistence

Ostrava přehrála Technic

Jedenáctou ligovou porážku za sebou si připsal Technic Brno, který nestačil na Ostravu poměrem 47:83. Ostrava sice v týdnu v poháru hladce podlehla dalšímu brněnskému týmu KP, ale do ligového duelu vstoupila naprosto jinak. Hned v úvodu se dostala do vedení a po celý první poločas udržovala nad Technicem mírný náskok. Ve třetí desetiminutovce se jim podařilo udržet soupeřky na pouhých devíti bodech a vedení se zvedlo do dvouciferných čísel, ale definitivní zlom přišel až v poslední čtvrtině, kterou SBŠ ovládlo 28:5 a udělalo ze závěru jasnou záležitost. Ostravě tradičně pomohly k výhře nejvíce zahraniční posily, Chambersová nastřílela jedenadvacet bodů a jen o bod méně přidala Thompsonová. Technic měl jen dvě dvouciferné střelkyně, a to dvanáctibodovou Gašicovou a jedenáctibodovou Stehlíkovou.

Lucie Zítková (trenérka Technic Brno): „Začátek zápasu nebyl zas až tak strašný. Tam nám dělala problémy především hráčka číslo 1, a to že na ni pískli každý faul. V druhém poločase už nám došly síly a hledaly jsme chyby všude jinde je ne v sobě. Takže si myslím že, jsme zaslouženě prohrály o tolik, o kolik jsme prohrály.

Tibor Jány (trenér SBŠ Ostrava): „Vyhráli jsme konečně i na domácí půdě. V prvním poločase jsme se dost hledali a hráli něco jiného, než jsme se dohodli. V druhém poločasu to bylo o hodně lepší. Na pomalou hru soupeře jsme reagovali rychlými protiútoky. Dařilo se skórovat z malé vzdálenosti a obrana nestíhala návrat, takže neměla šanci bránit košům. Díky tomu jsme vyhráli takovýmto vysokým rozdílem.“

8 29 37 2 6 9 22 14 23 22 47

SBŠ Ostrava a Technic Brno jsou jedinými dvěma účastníky ŽBL, kteří ještě nikdy nepostoupili do play-off. Zatím jsou na desátém a jedenáctém místě se shodnou bilancí dvou výher a deseti porážek, přesto se nacházejí v odlišném rozpoložení. Zatímco Technic ztratil posledních deset zápasů včetně toho domácího s dvanáctým U19 Chance, Ostrava s americkými posilami Antoinette Thompson a D’Asia Chambers pookřála a dívá se nahoru.

Utkání SBŠ Ostrava - Technic Brno se hraje v neděli 17. prosince od 16 hodin v Ostravě.