#25
11.0

Asistence

Lvice zlomily zápas už do poločasu

Hradecké Lvice začaly plnit roli papírových favoritek od druhé čtvrtiny. A to velmi rázně. Po vyrovnané úvodní části totiž ve druhé desetiminutovce zdemolovaly domácí obranu 31 body a jelikož samy inkasovaly 16, byl jejich náskok do druhé půle pohodlný. Tím spíše, že ani po změně stran příliš nepolevily a v závěrečném dějství si tak mohly užívat až 30 bodů k dobru.

Lvice si více vážily míče a udržely se na 11 ztrátách. Na druhé straně ale nekompromisně trestaly chyby domácích. V poměru bodů hráček z lavičky (10:33) se projevila širší rotace královéhradeckého celku.

Tibor Jány, SBŠ Ostrava: „My jsme drželi krok s favorizovaným soupeřem do stavu 18:18. Potom soupeř přešel na zónovou obranu a nastaly naše zmatky v organizaci hry. Z toho plynuly jednoduché koše z protiútoků a velmi dobrá střelba Minarovičové. Můžu konstatovat, že druhá čtvrtina rozhodla, jak dopadne celý zápas. Soupeř si vybudoval dostatečný náskok a měl jistotu. Třetí a čtvrtá čtvrtina se dohrávala v takovém tempu, že jsme občas dali koš a nebo vyřešili nějakou obrannou situaci, ale v podstatě stále dominovalo družstvo Hradce.“

Romana Ptáčková, Sokol ZVUS Hradec Králové: „Musím se přiznat, že jsme měly z tohoto utkání obavy. Vypadly nám minulý týden dvě pivotky. Ovsíková je delší dobu mimo, takže nám zbývaly jen dvě. První čtvrtina bodově vyšla na prázdno. Byla jsem ale i tak spokojená s nasazením a hlavně s doskakováním. Myslím že, v prvním poločase hráčky odvedly velmi dobrou práci oproti jiným utkáním. A když se k tomu přidala přesná střelba z dálky, tak v tu chvíli jsme odpor Ostravy zlomily.

22 29 51 3 9 9 11 13 15 95 89

Odlišnými cestami za vítězstvími kráčejí SBŠ Ostrava a Sokol ZVUS Hradec Králové, dva sokové ze 14. kola. Ostravský celek, stále ještě ve fázi budování, sází především na trio amerických posil: Briyona Canty odehraje bezmála 37 minut a je vůbec nejvytíženější hráčkou ŽBL, Danielle Butts tráví na hřišti 32 minut, Tavarsha Scott 31 minut. Doplňuje je Klára Vojtíková s 28 minutami. Stabilizovaný hradecký klub má kádr mnohem širší a vyrovnanější. Nejvíc toho odehraje Kristýna Minarovičová - necelých 25 minut nad utkání. Zbytek základní osy na hřišti tráví mezi 22 a 19 minutami.