Výhra KP, neúspěšná premiéra Krämer

Hned o trojici zápasů RENOMIA ŽBL připravil koronavirus fanoušky v rámci středečního programu. K zápasům nenastoupily hráčky v Ostravě, kam měl přijet Chomutov, ve Strakonicích, kam nevyrazil pražský USK a v Brně, kde měly Žabiny přivítat Hradec Králové. Ve dvou zbývajících zápase se dařilo favoritům.

Neúspěšná premiéra Krämer

Třetí výhru z posledních čtyř zápasů si připsala pražská Slavia, která si v Benešově úspěšně poradila se Slovankou 80:64. Ta šla do prvního zápasu pod vedením trenérky Marcely Krämer, která k týmu nastoupila na začátku tohoto týdne. Středočešky však konkurovaly soupeřkám jen v úvodních minutách, když naposledy vedly 6:4. Pak už přišla ofenzivní smršť favoritek a skóre se otočilo. Dvouciferný rozdíl byl na tabuli poprvé v osmé minutě po koši Elišky Žílové, stejná hráčka posílala krátce před koncem první čtvrtiny svůj tým do čtrnáctibodového vedení. Ani to Slavii nezastavilo, ve druhé čtvrtině dovolily soupeřkám jen čtyři body a náskok Pražanek se vyšplhal na 31 bodů. Slavia se ve druhé půli s jasným náskokem uspokojila a dovolila Slovance snížit rozdíl, výhra v zápase však ohrožena nebyla. Slovanku srazilo hlavně 26 ztrát. Nejlepší střelkyně vítězek byla s 16 body Kamila Hošková, patnáct bodů přidala Eliška Žílová, kapitánka Petra Bakajsová zvládla k 9 bodům také 19 doskočených míčů. Slovanku vedla Petra Malíková s 19 body, Barbora Bušková kontrovala Bakajsové 10 body a 17 doskoky.

Pohodová výhra KP

V rámci desátého kola se do akce vrátily basketbalistky KP Brno a hned natáhly vítěznou sérii na dva zápasy, když si dokázaly poradit doma s Trutnovem 89:56. Východočešky v zápase ani jednou nevedly, od poloviny druhé čtvrtiny byl náskok KP dvouciferný, a i bez opory Lucie Hadačové, která po minulém zápase musela na šití se šrámem v obličeji, si bez problémů udržovalo náskok. Trutnov se ještě do závěru třetí čtvrtiny pokoušel o zvrat, pak ale Východočešky odpadly a Královopolanky ubránily soupeřky jen na osm bodů v posledním hracím období a zvýšily svůj náskok až na konečných 33 bodů. Domácí hráčky se trápily při střelbě z dálky, ale dokázaly to vynahradit z šestek a výborným doskakováním. Hvězdou zápasu byla domácí Emily Potter, která ke 21 bodům přidala i 11 doskoků. Třináct bodů dodala Kateřina Zohnová. Trutnovu nestačilo 15 bodů Meg Wilson.