Vítězná ostrostřelba Hanušové

Dvěma duely se rozehrál páteční program pátého kola Chance ŽBL. Dařilo se favoritům, kteří zapsali venkovní výhry. Uspěl tedy jak Hradec Králové v Brandýse, tak i Slavia v „hostující“ hale Slovanky.

V zajímavém a speciálním derby se potkaly pražské celky Slovanka a Slavia Praha. Oba celky totiž hrají své domácí duely ve sportovní hale Rokytka, takže se potkaly na své palubovce. „Hostující“ Slavia od poloviny první čtvrtiny vedla a duel dovedla k výhře 88:76.

Přitom Slovanka měla dobrý vstup do utkání, dala prvních pět bodů, ale pak se Slavia rozstřílela a sedmadvaceti body v první čtvrtině si získala dvouciferný náskok. Ve druhé čtvrtině se Slovanka slušně držela, ale následně po přestávce předvedla Slavia znovu skvělou ofenzivní třetí čtvrtinu a 28 body duel prakticky definitivně rozhodla. Přitom Eliška Hálová na startu třetí čtvrtiny košem s faulem snížila na rozdíl jediného bodu, Slavia ale odpověděla sérií 23:6 a osmnáctibodový rozdíl byl v utkání finální. Na větší ohrožení než snížení těsně pod desetibodovou hranici, se Slovanka nedostala.

Hlavní strůjkyní výhry Slavie byla Alena Hanušová, která nasázela za čtyřiatřicet minut na hřišti 30 bodů, doskočila šest míčů a přidala čtyři asistence. Daria Dubniuk přidala devatenáct bodů, čtrnáct s jedenácti doskoky zaznamenala Eliška Žílová. Velmi dobrý střelecký večer prožila i Eliška Hálová která nastřílela 23 bodů, 21 bodů nastřílela její spoluhráčka ze Slovanky i národního týmu 3x3 Andrea Ondroušková. První duel v novém dresu odehrála ukrajinská posila Slovanky Vira Hrymaliuk, která zapsala za třicet minut sedm bodů se střelbou 11/3 z pole.