V CEWL je rozhodnuto o účastnících Final4

Třemi zápasy s českou účastí pokračoval ve středu program Středoevropské ligy CEWL. Nejlépe dopadly na palubovce belgického Charleroi brněnské Žabiny. Ty ještě v neděli večer bojovaly v druhém prodloužení finále Českého poháru, ale nakonec se po výhře nad Hradcem Králové dokázaly zkoncentrovat a přehrát belgického soupeře 102:56. Zápas načala už první pětiminutovka, kterou ovládly Brňanky 18:2 a k výhře jasně nakročily. Trenér Pruša po Final4 protočil sestavu a nejlepší střelkyní vítězek byla s 19 body Klára Křivánková. Žabiny tak mají šestou výhru ze sedmi zápasů a jistý postup do Final4 CEWL.

„Vývoj zápasu byl ovlivněn absencí zkušených hráček základní rotace – kapitánky Ballauové a Klerxové. To nám dost usnadnilo cestu k vítězství a mohli jsme pošetřit síly před důležitým sobotním derby proti KP Brno,“ komentoval vysoké vítězství svého týmu trenér Viktor Pruša.

Bez šance na postup už však byly před vzájemným zápasem jak Levhartice Chomutov, tak Slovanka MB. Chomutov měl soutěž výborně rozehranou, na závěr ale prohrál třikrát v řadě a o šanci na finálový turnaj přišel. Duel českých týmů vyhrála Slovanka 62:55, když po nepovedené první čtvrtině zabrala a od té doby měla zápas pod kontrolou. Porážku bez šance na postup si připsala i Ostrava, která na palubovce německého Marburgu od začátku nestačila, brzy prohrávala dvouciferně, a nakonec dostala téměř čtyřicetibodový výprask 48:86.

Jistými účastníky Final4 jsou Piešťanské Čajky (Slovensko), Mechelen (Belgie), Marburg (Německo) a Žabiny Brno.