USK válel v Orenburgu a je jistě druhý

Basketbalistky USK Praha zvítězily dalším duelu Euroligy na palubovce ruského Orenburgu 86:67 a zajistily si dvě kola před koncem postup z druhého místa do play off. Pražanky tak napravily porážku z minulého kola na palubovce Jekatěrinburgu, po které zůstaly celý týden v Rusku a trénovaly, aby nemusely dalekou cestu absolvovat dvakrát. A zjevně jim to pomohlo, když po velmi vyrovnaných prvních patnácti minutách zápasu přitlačily a krát před poločasem se ujaly mírného náskoku. Ten pak po přestávce navýšily na sedm, osm bodů a držely si soupeřky na distanc, aby je v poslední čtvrtině dorazily. Poslední desetiminutovku Pražanky ovládly 26:14 a dopřály si poklidný konec duelu.

Vítězství USK přineslo také lepší rozložení ofenzivních sil, když se na 21 bodů dostala Brionna Jones, 19 bodů a 9 doskoků přidala Valériane Vukosavljević a 18 bodů, 19 doskoků a šest asistencí přidala Alyssa Thomas. Nechyběla tak ani Kateřina Elhotová, která se pořád dostává ze zranění kotníku, i když se její návrat na palubovky blíží. To Orenburg nedokázal doplnit střelkyni Ericu Wheeler, která trefila čtyři trojky a dala 22 bodů, ale neměla podporu spoluhráček.