USK druhou výhrou bojuje o postup

Basketbalistky USK Praha dnes ve třetím kole Euroligy porazily Gdyni 85:76. Svěřenkyně trenérky Natálie Hejkové tak úvodní část základní skupiny hrané v uzavřené bublině v Istanbulu zakončily s bilancí dvou vítězství a jedné porážky.

Hráčky USK k zápasu nastoupily pouhých 24 hodin po těsné výhře 80:79 nad Lyonem, Gdyně naopak v Turecku prohrála obě dosavadní utkání ve skupině a ani proti Pražankám neuspěla. Šance na postup polského týmu se tak už rovnají spíše teorii. Po vyrovnané první čtvrtině se ve druhé podařilo Pražankám odskočit a v poločase vedl 42:34, když znovu zářily americké posily. Pivotka Brionna Jones zvládla za poločas 16 bodů, křídelnice Alyssa Thomas dodala k 13 bodů, osmi doskoků a pět asistencí. Obě nakonec odehrály kompletní čtyřicetiminutovou zátěž, Thomas odpočívala ze tří zápasů jen pět minut proti Lyonu.

Po přestávce hráčky USK drama nepřipustily i přes občasné nápory polského celku a vedení postupně navýšily až na rozdíl 17 bodů. Nakonec vyhrály 85:76 a před druhou částí základní skupiny, kde se od 19. do 21. ledna bude hrát o dvě postupová místa, mají stejnou bilanci jako Lyon a Fenerbahce.

Nejlepší střelkyní zápasu byla s 28 body a deseti doskoky Jones, Tomas dodala triple-double za 19 bodů, 11 doskoků a 12 asistencí zaznamenala triple-double. Jedenáct bodů dodala Slovinka Teja Oblak. V dresu Gdyně byla s 24 body nejlepší Alice Kunek.