Strakonice u nováčka dlouho vzdorovaly

Basketbalistky Strakonic nenavázaly na úvodní výhru v nové sezóně a v předehrávce jedenáctého kola RENOMIA ŽBL padly na palubovce Chomutova 72:84. Levhartice se ale jako favoritky zápasu na výhru docela natrápily, když hlavně v prvním poločase měly navrch spíše hráčky posledního týmu tabulky. Celek U19 Chance v první čtvrtině skvěle střílel, zvládl 25 bodů a dostal se tak i přes slabší obranu do mírného trháku. Pak se ofenzivy na obou stranách zasekly, ale i tak posílala Karolína Fadrhonsová v šestnácté minutě zápasu svůj tým do osmibodového vedení. Zbytek poločasu ale prohrály hostující hráčky 11:2, což předznamenalo další průběh zápasu.

Od třetí čtvrtiny už totiž začaly kralovat na palubovce domácí Levhartice. Ligový nováček pokračoval ve zlepšené obraně z druhé čtvrtiny, sám vylepšil útok a pomalu se začal jihočeskému soupeři vzdalovat. Strakonice navíc začaly ztrácet nervy a po dvou technických chybách v řadě to bylo třináct minut před koncem o jedenáct bodů. Strakonický celek zápas ale nezabalil, ještě zabojoval a tři minuty před koncem díky dvěma slepeným košům snížil na rozdíl pouhých tří bodů. Domácí hráčky se ale po timeoutu sebraly, zbytek zápasu vyhrály 12:3 a definitivně setřásly nepříjemné soupeřky.

Levhartice dovedla k výhře skvělým střeleckým představením Veronika Aulichová, která zvládla 23 bodů a 9 doskoků, Terza Vorlová přidala 17 bodů. Nejlepší střelkyní Strakonic byla Karolína Fadrhonsová se 14 body, dvanáct bodů nastřílela dvojice Anna Rosecká – Simona Růžková.