Strakonice s poslední šancí

Dalšími dvěma zápasy pokračoval ve čtvrtek roztahaný program RENOMIA ŽBL. V dohrávce šestnáctého kola zdolala Ostrava Strakonice a v předehrávce posledního kola základní části přehrál Chomutov v repríze čtvrtfinále poháru Slovanku.

Strakonice s posledním pokusem

Už jen poslední zápas v základní části letošního ligového ročníku zbývá Strakonicím ve snaze zvítězit v prvním duelu ročníku. V předposlední bitvě sahaly Strakonice po výhře v Ostravě, nakonec ale vezou porážku 49:65. Ostrava tak nadále bojuje o sedmou příčku a vyhnutí se sérii s USK Praha ve čtvrtfinále.

Strakonice přitom velmi dobře odehrály většinu zápasu a v první půli vedly na palubovce Ostravy až o jedenáct bodů. Dvouciferný náskok, ale neudržely ani do přestávky a utrápeným koncem poločasu došlo ke srovnání skóre na dvaatřiceti bodech na každé straně. Propad Strakonic pokračoval o ve třetí čtvrtině, když se Jihočeškám vůbec nedařilo střelecky, ještě ale dostatečně fungovala obrana, proto byly hostující hráčky stále ve hře. To se změnilo až v závěru, kdy ofenzivní trápení hostujícího týmu pokračovalo, ale Ostrava se chytila a převzala otěže duelu.

Strakonice se obecně trápily v útoku, například zahodily deset trestných hodů, a navíc spáchaly devatenáct ztrát, což už pak na výhru stačí jen těžko. Nedokázaly tak využít dvanáct bodů Marie Anny Machytkové a jedenáct Anny Rosecké. Za Ostravu dala 13 bodů Eliška Kubíčková, deset Anna Kubíčková.

Chomutov zdolal Slovanku

Odveta za čtvrtfinále Českého poháru se povedla basketbalistkám Chomutova, které zdolaly v domácím prostředí Slovanku hladce 77:58. Slovanka vedla hned v úvodu o pět bodů, ale hned v první čtvrtině o náskok přišla a Chomutov se dostal do vedení. Od druhé čtvrtiny měly Levhartice navrch, dostaly se do dvouciferného trháku a toto vedení si už udržovaly. Slovanka duel nevzdala a snažila se snížit rozdíl, dvakrát se během třetí čtvrtiny dostala pod dvouciferný rozdíl, ale dál už to nešlo.

Levhartice zvítězily i přes trápení zpoza oblouku, když trefily jen tři ze sedmnácti pokusů, domácí tým měl ale velkou převahu na čáře trestného hodu. Hvězdou zápasu byla domácí Jordan Reynolds, která k 18 bodům přidala i 11 doskoků a 7 asistencí. Na sedmnáct bodů se dostala Kateřina Bartoňová. Do sestavy Slovanky se po absenci v duelu o třetí místo v poháru vrátila Kateřina Zeithammerová a hned byla nejlepší střelkyní se 14 body.