Stovkové příděly favoritů

Dvěma zápasy pokračovalo v sobotu čtrnácté kolo RENOMIA ŽBL. V obou měly jasně navrch domácí favorizované celky USK Praha a Žabiny Brno. Obhájkyně titulu z Prahy si poradily s ligovým nováčkem z Chomutova, Žabiny neměly na Rosničce potíže s Trutnovem.

Nezastavitelné Brionna a spol.

ZVVZ USK Praha si nedělaly v domácím prostředí potíže s Levharticemi Chomutov a přehrály je hladce 129:37. Severočeský tým sice výborně začal a po minutě a půl vedl 7:4, pak však zbytek čtvrtiny prohrál 35:2 a o zápase bylo prakticky rozhodnuto. Ve druhé čtvrtině zvládly Levhartice ještě o dva body méně, než v té první a rozdíl mezi oběma celky už byl propastný. Pražanky i bez zraněných Kateřiny Elhotové a Terezy Vyoralové potvrdily herní pohodu, kterou prokazují i v Eurolize a nakonec vedly až o propastných 92 bodů.

Do dvouciferných čísel se dostalo hned šest domácích hráček v čele s pivotkou Brionnou Jones, která zvládla za 25 minut 28 bodů a 12 doskoků, Španělka Ouviňa se blýskla 14 body a 12 asistencemi. Poraženým dvouciferná střelkyně chyběla, nejlépe na tom byla s 9 body Veronika Aulichová.

Brněnská exhibice

Dokonce osm dvouciferných střelkyň měly Žabiny Brno při vysoké výhře 119:67 nad Trutnovem. Brňanky ani jednou v zápase neprohrávaly a naposledy bylo srovnáno v páté minutě za stavu 14:14. Závěr první čtvrtiny pak favoritky zvládly poměrem 21:3 a nakročily k hladké výhře. Svým soupeřkám sice dovolovaly docela jednoduše skórovat, samy se však prosazovaly ještě snadněji a bez problémů navyšovaly vedení až na 52 bodů.

Nejlepší střelkyní zápasu byla s 19 body a 9 doskoky domácí Natálie Stoupalová, jinak se však výrazně prosazovaly ex-trutnovské basketbalistky v dresu Žabin. Čtrnáct bodů nastřílela Michaela Vondráčková, dvanáct zvládla Kateřina Zohnová a jedenáct Petra Záplatová.