Poslední výhra v nadstavbě patří USK

Nadstavbová část Chance ŽBL je u konce a před námi je něco přes měsíc trvající play off, které rozhodne o medailistech aktuálního ročníku. Nadstavba skončila pátým kolem v neděli podvečer na palubovce úřadujících šampionek ZVVZ USK Praha, které přehrály třetí tým tabulky KP TANY Brno 81:52.

Pražanky postupují duely v Ženské basketbalové lize velmi koncentrovaně a systematicky a ve všech ostatních utkáních kromě těm, ve kterých hrají se Žabinami Brno, neměly problémy. Nejinak tomu bylo i v neděli podvečer, kdy ligový suverén ani jednou neprohrával, po čtyřech minutách šel poprvé do dvouciferného náskoku a ten si od té doby bez větších potíží udržoval. Brňanky mírně zabraly na startu druhé čtvrtiny, ale USK nápor zachytil a zavřel poločas sérií 18:3, která posunula rozdíl na šestadvacet bodů. Domácí celek měl drtivou převahu na doskoku, která vyvážila slabší úspěšnost střelby. Královopolanky se ale také střelecky trápily, navíc střílely prakticky stejný počet střel z trojky jako za dva body.

Mírné srovnání hry přišlo po přestávce, kdy Brňanky dokázaly vyztužit obranu a držely na uzdě střelkyně Pražanek, ze kterých vyčnívala zejména křídelnice španělského národního týmu María Conde. I tak byl ale náskok domácích basketbalistek pohodlný, a i na hostující trenérce Marcele Krämer bylo patrné, že nechce nějak přetížit své hlavní opory, které už ve čtvrtek odstartují sérii play off proti Chomutovu.

Celkově byl druhý poločas z brněnské strany výrazně lepší, celkově druhých dvacet minut prohrály hostující hráčky jen o tři body a nabraly před startem play off i trochu sebevědomí. V utkání viděli fanoušci celkem 45 ztrát, USK přeskákal své soupeřky jasně 55:31.

Střelecky zářila Conde, která na cestě k 21 bodům neminula jedinou z devíti střel z pole, patnáct bodů přidala Emese Hof a 13 bodů Veronika Voráčková. Jedinou dvoucifernou střelkyní Brňanek byla s deseti body Kateřina Galíčková, na devíti se shodly Petra Malíková a Karolína Šotolová.