Pět NEJ osmého kola RENOMIA Ženské basketbalové ligy

To nejzajímavější, co se přihodilo v osmém kole české nejvyšší soutěže žen.

Největší překvapení

To se nečekalo. Žabiny Brno prohrály v hale SBŠ Ostrava 66:77. Větší překvapení nejvyšší soutěž v této sezoně ještě nenabídla, snad jen porážka KP Brno s Lokomotivou Trutnov 92:94 z prvního kola by mohla konkurovat. Favorizované Brňanky (a absence reprezentantky Beáty Adamcové na tom nic nemění) potopilo selhání ve třetí desetiminutovce, kterou ztratily 6:15.

Nejpřekvapivější rozdíl

Další utkání Brňanek, další překvapení. KP Brno zazářilo na palubovce BLK Slavia Praha vítězstvím 85:49. Po první čtvrtině to bylo o 11 bodů, v poločase o 14, po 30 minutách už o 33 bodů a na konci utkání o 36. Královopolanky neutralizovaly svou bývalou spoluhráčku Lenku Bartákovou, udržely ji na dvou bodech. Jedna z klíčových reprezentantek, jež hrála v posledních dnech v solidní pohodě, tentokrát za 37 minut proměnila jen jednu ze 13 střel z pole a minula i oba trestné hody. Navíc zvládla jen tři asistence (průměr 6,6) a jeden doskok (3,6).

Nejpamátnější moment

Ovšem v ligových kronikách bude nejvýrazněji zapsán zápas ZVVZ USK Praha - Lokomotiva Trutnov. Jedná se o první utkání po listopadovém restartu, které muselo být odloženo.

Nejzářivější debut

Sokol Hradec Králové si doma poradil s BK Strakonice-U19 Chance 93:49 i s dvěma debutantkami v nejvyšší soutěži. Zazářila především ta mladší, teprve patnáctiletá Dominika Paurová. Za 11 minut stihla 10 bodů a sedm doskoků, proměnila čtyři z pěti střel z pole i oba trestné hody. S validitou 14 byla třetí nejužitečnější hráčkou utkání.

Slovanka sáhla po první zahraniční posile, do týmu zařadila kosovskou podkošovou hráčku Sarandu Daci. Ta je v 27 letech zároveň jasně nejstarší členkou týmu. A jak se uvedla? Na palubovce Levhartic Chomutov zapsala 13 bodů a osm doskoků, ale porážce 69:88 nezabránila.