Pět NEJ jedenáctého kola RENOMIA ŽBL

To nejzajímavější, co se přihodilo v jedenáctém kole nejvyšší soutěže basketbalistek.

Nejlepší reparát

Hráčky BK Strakonice-U19 Chance si doma v polovině listopadu nevěděly s obranou Levhartic Chomutov rady a podlehly 35:64. Nastřílely tehdy svůj druhý nejnižší počet bodů v dosavadní sezoně (vede 34 bodů proti Žabinám Brno). V odvětě na severu Čech ale útočily mnohem lépe a padly 72:84. To je pro změnu druhý nejlepší střelecký počin Jihočešek. Na ten vůbec nejlepší - 76 bodů proti Lokomotivě Trutnov - potřebovaly prodloužení; po základní době to bylo 72:72.

Největší tahounka

Role hlavní osobnosti kola se překvapivě ujala Veronika Aulichová. Vždyť tato dvaadvacetiletá rozehrávačka má na kontě všehovšudy 14 ligových zápasů a v dresu Levhartic Chomutov se do soutěže po třech letech vrátila. Ale s BK Strakonice-U19 Chance zazářila a k vítězství pomohla 23 body (osobní rekord), devíti doskoky (také osobní rekord) a třemi zisky. Což vydalo na užitečnost 34 (rovněž osobní rekord). V bodech i užitečnosti vládla odchovankyně Aritmy Praha statistikám celého víkendu.

Nejprobuzenější posila

Bailee Cotton přispěla Lokomotivě Trutnov proti BLK Slavia Praha svým sezonním maximem 18 bodů a vyrovnaným maximem 13 doskoků - a její celek se díky tomu udržel v utkání až do konce. Podlehl jen 62:67.

Nejkrotší rekordmanka

Jak zareagovala Brionna Jones na svůj rekordní padesátibodový nášup proti Slovance MB? Inu - krotila se. Proti Žabinám Brno (108:76) stihla za 23 minut solidních 22 bodů, ovšem deset střeleckých pokusů z pole je jejím dosavadním minimem. Před týdnem si vzala hned 30 střel.

Nejmenší blokařka

Svůj první blok v ročníku si připsala mladičká Aneta Finková. Sedmnáctiletá naděje z Lokomotivy Trutnov si v zápase s BLK Slavia Praha v obraně počkala na Ines Čordu, ačkoliv měří jenom 162 centimetrů. Její čtyřiadvacetiletá sokyně v tomto individuálním souboji není o mnoho vyšší, udává 169 centimetrů.