Pět NEJ 7. kola

To nejzajímavější, co se odehrálo v sedmém kole Chance Ženské basketbalové ligy.

Nejdůslednější zvrat

SBŠ Ostrava využila dobré pohody po třech výhrách v řadě a vyšlápla si i na dosud neporažené KP Brno. Měla navrch i 11 bodů, v 21. minutě pak vedla 38:29. Ale následující úsek prohrála 8:31, ve 33. minutě bylo v zásadě rozhodnuto, že vítězství si odvezou Brňanky na Královo Pole (dílčí stav 60:46). Zápas dovedly ke konečnému skóre 66:58.

Nejmenší rozdíly

Sokol Hradec Králové doma zdolal BLK Slavia Praha „házenkářským" výsledkem 51:47. Proto asi není překvapením, že v žádném momentu utkání nebyl rozdíl dvouciferný. Hosté se v první čtvrtině utrhli na 14:6. Domácí na konci poločasu vedli 32:23. Aby se stejnak bojovalo až do posledních sekund.

Nejvyrovnanější bilance

Královéhradecká kapitánka Klára Vojtíková si proti slávistkám zapsala pět zisků - a taky pět ztrát. Divoká bilance, zvláště pak pro pivotku. Své statistiky doplnila šesti doskoky (třemi útočnými a třemi obrannými) a čtyřmi body. Ze hry všech sedm svých střel minula, všechny čtyři trestné hody ale trefila.

Největší přestřelka

Duel z posledních pater tabulky mezi Slovankou a Karou Trutnov se proměnil v přestřelku mezi domácí Destiny Campbell (32 bodů) a hostující Michaelou Gaislerovou (27 bodů). Probíhal hlavně v první půli, kdy miniutkání Campbell - Gaislerová mělo skóre 19:23. Američanka celkově trefila 14 střel ze 23 pokusů. Navrátilkyně z Ameriky a Francie kontrovala 18 pokusy a 12 trefami.

Nejvíce střelkyň

Kara Trutnov nakonec na Slovance možná poněkud nečekaně vyhrála 91:84. O probuzení útoku se postarala sedmička střelkyň. Ke Gaislerové a jejím 27 bodům se totiž přidaly Raina Tomašicka s 15 body, Markéta Šmahelová s 12 body, Whisper Fisher s 10 body i Aneta Finková, Veronika Borsová a Kateřina Kozumplíková, které se shodně dostaly na devět bodů.