Pět NEJ 15. kola

To nejzajímavější, co se odehrálo ve třech zápasech 15. kola Chance Ženské basketbalové ligy.

Největší prohra

Levhartice Chomutov se ocitly v krizi, po nedávné porážce s SBŠ Ostrava doma nestačily ani na Sokol Hradec Králové. Co hůř, prohrály 69:85. Tedy rozdílem 16 bodů. První vzájemný zápas přitom u Labe získaly jen 76:66. Východočešky tedy nyní mají výhodu v souboji o pátou pozici po základní části. Levhartice přitom nespasil ani povedený vstup do utkání a nepomohlo 25 bodů od NaJai Wynn-Pollard.

Nejsvižnější přeskok laťky

Před zápasem s Karou Trutnov měla Kateřina Galíčková z KP TANY Brno na kontě 992 ligových bodů, v polovině šesté minuty byla o osm bohatší a mohla se těšit do druhé tisícovky. Do poločasu byla na 17 a na konci zápasu u jejího jména svítilo 22 bodů. Její spoluhráčka Karolína Šotolová do duelu vstupovala rovněž s bilancí 992 bodů, díky devíti dalším se přes tisícovou laťku dostala též.

Nejskrytější velký výkon

Mezi nejlepší hráčky v dresu KP TANY Brno se o víkendu nenápadně zařadila i Petra Malíková. Jejích šest bodů plus sedm asistencí plus osm doskoků ale nevypadá tak sexy jako 22 bodů a šest doskoků Galíčkové, 17 bodů a devět doskoků Anežky Kopecké, 16 bodů a osm doskoků Lucie Svatoňové nebo i devět bodů a sedm doskoků Šotolové. Tyto čtyři hráčky trefily po třech trojkách, Malíková ani jedinou.

Nejvíc mladic

Kara Trutnov v brněnském Králově Poli prohrála vysoko 43:91, aspoň mohla dát prostor mladým hráčkám. Čerstvě osmnáctiletá Tereza Strýčková odehrála přes 11 minut, o měsíc mladší Tereza Plašilová přes pět minut, sedmnáctiletá Viktorie Kulichová má za sebou minutový debut v nejvyšší soutěži. Domácí do hry vyslali i osmnáctiletou Terezu Trávníčkovou (tři body za bezmála 18 minut) nebo sedmnáctiletou Viktorii Švarcovou (čtyři body a tři asistence za deset a půl minuty).

Nejvzácnější double double

DSK Basketball Brandýs si poradil se Slovankou 92:80 i díky dvěma double doublům. Zatímco od veteránky Leezy Burdgess se zápisy jako 16 bodů a 13 doskoků asi čekaly, u dvacetileté Lucie Ceralové je 10 bodů a 10 doskoků prvním dvojitým zásahem. Na doskoku si utvořila osobní maximum. Navíc hned osm z jejích doskoků bylo útočných.