Pět NEJ 13. kola

To nejzajímavější, co se událo ve čtyřech zápasech 13. kola Chance Ženské basketbalové ligy.

Nejosamělejší kanonýrka

Eliška Hálová ze Slovanky se proti ZVVZ USK Praha blýskla 23 body. Tak jak mohl její tým prohrát 35:97? Takhle osamělou střelkyni pohledat, druhou nejproduktivnější hráčkou poraženého celku byla Eliška Mircová s pěti body. Ze třinácti tref Slovanky z pole zařídila Hálová devět. Ostatním se nevedlo. Třebas Vira Hrymaljuk se vytasila se 13 střelami a uspěla jednou, k tomu zahodila i svůj jediný trestný hod.

Nejakčnější duo

Rozdíl ve prospěch ZVVZ USK Praha proti Slovance činily zejména světové pivotky. Ezi Magbegor a Emese Hof strávily na hřišti lehce přes 30 minut, první je využila ke 25 bodům, 15 doskokům, pěti asistencím, dvěma blokům a dvěma ziskům, druhá k 19 bodům, 19 doskokům, pěti asistencím a jednomu zisku.

Nejlepší forma

Kromě tradičně silných podkošových hráček mistrovského celku se v roce 2024 činí také Elissa Cunane ze Žabin Brno. Už proti Slovance ve 12. kole vládla 20 body a 15 doskoky, v derby proti KP TANY Brno (82:71) byl její přínos ještě markantnější. Blýskla se 20 body, devíti doskoky, pěti asistencemi, třemi zisky a blokem.

Nejvýraznější zlepšení

Khiana Johnson má v Chance ŽBL stoprocentní bilanci v kolonce výher. Takže by jí asi nikdo netipoval, že je hráčkou nováčka DSK Basketball Brandýs, o Silvestru posledního celku tabulky. Středočešky ovšem využily relativně lehkého losu a po výhře v hale SBŠ Ostrava 90:80 doma přetlačily Karu Trutnov 68:58. V obou případech přispěla americká posila na rozehrávku. V tabulce jsou hráčky DSK rázem osmé, jen o skóre za sedmou Ostravou.

Největší úleva

Nejlepší zápas od SBŠ Ostrava v tomto ročníku. První výhru urvaly Moravanky v prodloužení, druhou kontumací. Ale v hale Levhartic Chomutov zazářily, vedly po celý zápas, ke konci úvodní půle už 40:19. Stačilo to na vítězství 76:69. Ženou zápasu byla India Pagan se 17 body, 16 doskoky a třemi asistencemi.