Pět NEJ 1. kola nadstavby

To nejzajímavější, co se odehrálo v 1. kole nadstavbové fáze Chance Ženské basketbalové ligy.

Nejnapínavější derby

Už teď je jasné, že nadstavba splnila svou roli. Přinesla vyrovnané zápasy a velké příběhy. Vzpomínat se bude na derby mezi Žabinami Brno a KP TANY Brno, ve kterém hosté vedli až o 26 bodů (45:19 po 12 minutách), aby se domácí tým zvedl, dvě minuty před koncem vyrovnal a v poslední sekundě definitivně otočil. Elissa Cunane je tou nejviditelnější hrdinkou, rozhodla s klaksonem po útočném doskoku o výsledku 76:74. Eliška Hamzová zůstane neprávem skryta, nezalekla se poslední střely a celkově nastřádala 15 bodů, osm doskoků, sedm asistencí a pět zisků.

Nejdelší souboj

Ještě více než v Brně se o triumf bojovalo v Brandýse nad Labem. Tamní DSK Basketball padl se Slovankou 85:88 až po prodloužení. Železné nervy ukázala devatenáctiletá Martina Šťovíčková, která trojkou, svou první trefou v zápase, poslala duel do prodloužení, následně se za tři prosadila k vyrovnání 83:83. Jenže Slovanka měla Sáru Iris Liškovou, Andreu Ondrouškovou (obě 19 bodů plus osm doskoků) a především Elišku Hálovou (29 bodů, 11 doskoků, čtyři zisky, 11 získaných faulů). Klíčový úkol pro DSK Basketball - uhlídat Hálovou - se tedy rozhodně nepovedlo splnit.

Nejzvláštnější bilance

DSK Basketball Brandýs se Slovankou neuspěl, přestože jasně kraloval na doskoku. Vždyť lapil 63 míčů (24 v útoku) oproti 47 (17 útočných) v podání hostujícího celku. To nebývá zvykem. Tentokrát však rozhodly úspěšné trestné hody 24 ku 15 ve prospěch Slovanky. V dresu Středočešek se blýskla hlavně Leeza Burdgess, která nasbírala 24 doskoků (devět útočných, 15 obranných), O jeden doskok si zlepšila osobní rekord v Chance ŽBL, zůstala jen tři úspěchy za historickým maximem. Aktuálně je s 10,7 doskoku na zápas v této statistice číslem jedna napříč celou ligou.

Nejúspěšnější předpověď

Před zápasem Levhartic Chomutov v hale Kary Trutnov jsme upozorňovali na chomutovskou Annu Rylichovou a její znalost trutnovského prostředí. A vida! Na dobře známé koše odhodila svou střeleckou minikrizi posledních týdnů a 21 body za 22 minut ve hře rozhodla o triumfu svého klubu 90:81. Proměnila všechny čtyři dvoubodové pokusy a čtyři z pěti tříbodových.

Nejbohatší zápis

Eliška Hamzová ze Žabin Brno se také snažila, ale nejdůkladněji tentokrát na triple double útočila Veronika Voráčková ze ZVVZ USK Praha. V derby na palubovce BLK Slavia Praha k vysokému vítězství 105:44 přispěla 11 body, 13 doskoky a sedmi asistencemi. Odehrála při tom jen 21 a půl minuty.