Ostrava podruhé favorita neskolila

Poslední dohrávka v základní části Chance ŽBL je za námi a před námi už jen poslední ligové kolo. Dohrávku patnáctého kola obstaraly nečekaně v úterý hráčky Ostravy, které doma přivítaly favorizované Žabiny. O víkendu sice Ostrava zaskočila jednoho favorita v podobě Hradce Králové, Žabiny ale měly duel možná i proto více pod kontrolou a zvítězily 101:77.

Hala Ostravské univerzity viděla další skvělou přestřelku, jen se tentokrát už nepodařilo zvítězit domácím basketbalistkám. Ty totiž v první čtvrtině inkasovaly od Žabin dvaatřicet bodů, když bylo opravdu jen velmi málo útoků, ze kterých Brňanky neskórovaly. Na začátku druhé čtvrtiny navíc přidaly hostující hráčky osm bodů v řadě a najednou vedly sedmnáctibodovým rozdílem. V tu chvíli ale za to vzala Adéla Smutná a slušným závěrem čtvrtiny pomohla vrátit SBŠ zpět do hry. Třetí čtvrtina ale byla ve znamení podobné převahy Žabin, jako ta první, Brňanky nasázela dalších šestadvacet bodů a utekly do vedení přes dvacet bodů, které si pak mohly v poslední čtvrtině dovolit bez větších potíží udržovat.

Svěřenkyně Viktora Pruši sice spáchaly rychlou hrou 23 ztrát, ale zase přeskákaly Ostravu, střílely 30 trestných hodů (oproti 14 Ostravy) a střílely s úspěšností 56 procent z pole (8 trojek s úspěšností 50 procent). Na třiadvacet bodů se prostřílela Simona Sklenářová, dvacet dodala Nikolina Knežević a devatenáct Elissa Cunane. Eliška Hamzová zapsala k patnácti bodům i osm získaných míčů. Trio nejlepších střelkyň Ostravy se dostalo na sedmnáct bodů, a to ex-brněnská Smutná, India Pagan a Ilina Selcova.

Výhra Žabiny vyhoupla na druhé místo tabulky, kde by navíc Brňanky měly zůstat do konce základní části, neboť hrají v posledním kole s Brandýsem, zato jejich městské rivalky KP TANY přivítají doma pražský USK.