Ofenzivní Chomutov

Třetí kolo nadstavby rozehrál v pátek duel mezi Chomutovem a Slovankou. Severočešky duel v aréně Rokytka bez větších problémů zvládly a po výhře 94:63 vyhlíží z jistě šestého místa třetí příčku kvůli čtvrtfinálovému soupeři, k té má nejblíže KP TANY Brno.

Slovance chyběla znovu Eliška Mircová, které se v tomto ročníku proti Levharticím hodně dařilo, i tak byl ale favorit jasný předem. Chomutovské hráčky v duelu ani jednou neprohrávaly, podávaly koncentrovaný výkon a v závěru první čtvrtiny vedly dvouciferným rozdílem 14:24. Slovanka ještě dokázala zareagovat a sedmi body řadě se na přelomu první a druhé čtvrtiny přiblížila na dostřel, Chomutov ale odpověděl a v závěru první čtvrtiny šel do dvouciferného náskoku definitivně. Slovance chyběly zejména body Elišky Hálové, elitní ligová střelkyně byla po dvaceti minutách pouze na dvou se střelbou 8/1 z pole.

Zlomová byla pro duel třetí čtvrtina, kdy Slovanka dala pouze deset bodů, naopak Levhartice se rozjely a šestadvaceti body definitivně utrhly zápas ve svůj prospěch. V poslední čtvrtině z toho bylo vedení až o devětatřicet bodů a hostující hráčky si bez potíží pohlídaly výhru. Chomutovským pomohlo čtrnáct úspěšných trojek, zpoza oblouku se trefilo hned devět hráček a pět z nich se trefilo dvakrát.

Střelkyní večera byla se 16 body hostující Valentýna Kadlecová, čtrnáct přidala Američanka Wynn-Pollard a po deseti nastřílely Anna Rylichová a Monika Satoranská. Slovanku vedla čtrnáctibodová Alžběta Levínská, která se v minulém kole vrátila do hry po absenci, dvanáct bodů dodala Tereza Zítková.