Do Piešťan zatím jedno Brno

Basketbalistky KP TANY Brno si zahrají jako třetí český tým na konci ledna Final8 Československého poháru ve slovenských Piešťanech. Rozhodlo o tom jejich vítězství ve čtvrtfinále Českého poháru na palubovce Trutnova 74:53. Doplní tak dvojici Levhartice Chomutov – Sokol Hradec Králové, která postoupila již na konci minulého roku. Poslední postupující vzejde z dvojice BLK Slavia Praha – Žabiny Brno. Duel se měl odehrát dnes, ale pro zdravotní potíže Pražanek k němu nedošlo.

Trutnovské basketbalistky šly do utkání jako relativně jasný outsider, a to se i potvrdilo, když se v duelu držely jen ve dvou fázích v prvním poločase. Východočešky předvedly velmi dobrý start do utkání a po trojce rychle vedly, ale pak téměř šest minut nedaly další koš a třináct bodů v řadě nastartovalo Brňanky. Na přelomu první a druhé čtvrtiny přišlo domácí vzepjetí a rozdíl byl několik minut jen na dvou bodech, než přišel další ofenzivní výpadek Kary a série deseti bodů hostů posunula rozdíl zpět do dvouciferných čísel. Pod tuto hranici už rozdíl nešel, naopak se v znovu povedené třetí čtvrtině ze strany KP TANY posunul přes dvacet bodů rozdílu a v polovině třetí čtvrtiny tak bylo prakticky rozhodnuto. Na začátku poslední desetiminutovky ještě přišel poslední domácí pokus, který znamenal snížení na třináct bodů rozdílu, ale Brňanky vždy zareagovaly a odskočily k poklidnému závěru a postupu.

Svěřenkyně Marcely Krämer si trápení z trojek i čáry trestného hodu vynahradily velmi dobrým doskakováním, menším počtem ztrát (15 vs 26) a hlavně obrovskou převahou bodů z vymezeného území poměrem 52:18, která zřejmě duel rozhodla. Čtveřici dvouciferných střelkyň KP TANY vedla sedmnáctibodová Karolína Šotolová, na 15 bodů, devět doskoků a sedm zisků se dostala Petra Malíková. Ve stále ještě sehrávající se sestavě Trutnova dala patnáct bodů kapitánka Michaela Gaislerová, třináct bodů ale s devíti ztrátami zapsala Karina Konstantinova.