Brandýs směřuje k play off

Pouze tři utkání čekají o víkendu fanoušky Chance ŽBL v rámci patnáctého kola. Jediný duel se hrál v pátek odpoledne a Brandýs v něm v bitvě ze spodní poloviny tabulky ukořistil důležitou výhru nad Slovankou 92:80. Pražanky se tak dál trápí na dně ligové tabulky a pokud chtějí zabojovat o postup do play off, budou muset zejména v rámci nadstavby výrazně zabrat. I tak je ale od play off pozic dělí jen bod.

Brandýs předvedl skvělý ofenzivní výkon v průběhu celého utkání zejména v první čtvrtině, kdy se blýskl třiceti body. I díky tomu se úspěšnost Brandýsa v celém utkání vyšplhala na 50 procent z pole a čtyřicet za tři body. Ani tak nevadila slabá úspěšnost trestných hodů pod šedesát procent, z nich naopak těžila více Slovanka, která se z pole trápila.

V divokém duelu Brandýs ani jednou neprohrával, ale zároveň neměl dlouho nic jisté. Skvělý start vynesl domácím v sedmé minutě vedení 25:9, aby to pak na konci čtvrtiny bylo už jen o devět bodů a v polovině druhé čtvrtiny dokonce o osm. Závěr poločasu ale znovu vyšel lépe domácím hráčkám, které se prostřílely na sedmapadesát bodů za dvacet minut a měly až osmnáctibodový náskok. Slovanka však vlétla do druhé půle s velkou vervou a během čtyř minut snižovala Gabriela Mervínská svým košem na rozdíl pouhých čtyř bodů. Pouze pětibodový rozdíl svítil na tabuli i po třiceti minutách a Slovanka tak měla ještě šanci na zvrat, ale nezvládla vstup do poslední čtvrtiny, Brandýs předvedl sérii 12:1 a definitivně utnul hostující naděje.

Brandýs vedla Američanka Khiana Johnson s 23 body, osmnáct bodů přidala Kwanza Murray a šestnáct s třinácti doskoky (a sedmi ztrátami) zaznamenala Leeza Burdgess. Slovanku táhla Andrea Ondroušková se 17 body, když za Brandýs bojovala loni v baráži o ŽBL, čtrnáct bodů dala Sára Lišková, na pouhých osm se dostala elitní ligová střelkyně Eliška Hálová.