17
16

Slovanka

Prvním finalistou poháru favorit

Prvním semifinálovým utkáním odstartovalo v brněnské hale Vodova RENOMIA Final 4 Českého poháru. Podle očekávání se prvním finalistou stal pořádající celek KP Brno, který přehrál Slovanku 70:45. Druhý finalista vzejde ze souboje mezi Hradcem Králové a Žabinami Brno.

Slovanka do utkání velmi slušně vstoupila, kralovala na útočném doskoku, a i přes střelecké trápení se díky dobré obraně držela ve hře. Královopolanky navíc působily lehce nekoncentrovaně a trenér Dušan Medvecký se na lavičce KP hodně zlobil. Od druhé čtvrtiny se ale Brňanky srovnaly a začaly ukazovat svou herní i fyzickou převahu. Druhou desetiminutovku ovládly 20:8 a vytvořily si dvouciferný náskok, který se Slovance složitě stahoval. Střelecky zářila v prvním poločase zejména zkušená Michaela Stejskalová, která zakončila několik rychlých protiútoků KP a dostala se po dvaceti minutách na třináct bodů.

Po přestávce pak Slovanka jako by se už mírně šetřila na nedělní duel o třetí místo, nedokázala vzdorovat převaze KP, a to bez větších potíží kontrolovalo vedení, které se rychle dostalo i přes dvacetibodovou hranici. Brňanky tak využily převahy, když se střelecky k Stejskalové přidala i bývalá hráčka Slovanky Petra Malíková a mohly si dovolit v poslední čtvrtině prostřídat a držet minutáž hlavních opor před finále nízko.

Zápas střelecky ovládla Michaela Stejskalová 17 body, na třináct se dostala Petra Malíková a dvanáct bodů se 16 doskoky zaznamenala Američanka Natalia Kucowski. Slovanka neměla ani jednu dvoucifernou střelkyni, na osmi bodech se shodly Nikola Šafránková a Monika Fučíková.

Jakub Nevrlý (asistent trenéra KP Brno): „Vstup se nám docela povedl, když první dva útoky vyšly podle našich představ, nicméně jsme jim pak dovolili jednoduché doskoky, kde jsme se trápili celý zápas. Za celý zápas doskočili 26 míčů. Chvilku se nás držely, představovali jsme si, že utrhneme zápas rychleji. S Žabinami jsme hráli minulý týden a zrovna tato část statistik byla klíčová. Tohle se musí zlepšit, jinak nemůžeme myslet v zítřejším zápase na úspěch. Na hřiště se dostaly i juniorky, což bylo super pro jejich zkušenosti i pro síly ostatních hráček, některé to potřebovaly.“

Marcela Krämer (trenérka Slovanka): „První čtvrtina byla celkem dobrá, ale pak jsme se začaly potýkat s neúspěšnou střelbou, což se pak ukazovalo celý zápas. My jsme si pozice připravily, ale když máte úspěšnost střelby za dva body 22 procent a za tři 21 procent, tak nemůžete pomýšlet ani na vyrovnané utkání natož na vyhraný zápas. Určitě jsme měly i dobré pozice, ze kterých jsme se netrefovaly, ale z toho pak plynula frustrace a dostávaly jsme se do špatných pozic. Holky to chtěly otočit a dostávaly se do těžkých situací, ze kterých se nedají dávat body. My jsme si řekly, že jsme rády, že jsme tady. Myslím, že Slovanka je poprvé ve Final 4, takže pro nás je úspěch, že jsme tu. Někdo říká, že soupeři nebyly v kompletních sestavách, ale my hrajeme s českými hráčkami, na což jsem pyšná, že se mi podařilo prosadit. Holky dostávají dost příležitosti, ale teď do dalších bojů je otázkou, jestli všechny zůstanou a váží si příležitosti.“