41

13
12

Neúspěšná stíhačka KP

Krásný zápas viděli ve středu fanoušci v brněnské hale Vodova mezi dvěma elitními týmy RENOMIA ŽBL. V dohrávce čtrnáctého kola domácí KP dlouho živilo naději na vítězství, nakonec ale v dramatickém závěru podlehlo Hradci Králové 77:81.

Oslabený domácí tým do zápasu výborně vstoupil a brzy vedl o sedm bodů. Náskok pak udržoval a nebýt trojkové smršti Hradce v závěru poločasu včetně trojky hostující Dautovič téměř od poloviny hřiště, mohly Brňanky vést i o přestávce. Ve třetí čtvrtině přišel nápor hostujícího týmu, který získal dvouciferný náskok a čtrnáct minut před koncem to vypadalo při osmnáctibodovém rozdílu na klidný závěr. Brno ale duel ani zdaleka nezabalilo a mladé duo Ludmila Dudáčková s Petrou Malíkovou zavelelo k náporu. Ten dospěl až ke snížení na pouze dvoubodový rozdíl v poslední minutě, Brno pak mělo i šanci na srovnání nebo zvrat, přišla ale ztráta a Hradec si závěr pohlídal.

KP, které srazilo zejména třináct zahozených trestných hodů, vedla s 21 body Petra Malíková, Dudáčková dala bodů 19. Vítězky táhla pětadvacetibodová Effangová, na šestnáct bodů se dostala Šotolová.

Dušan Medvecký (KP Brno): „Zápas musím hodnotit z naší strany pozitivně, v sestavě, jakou jsme měli, jsme byli pro Hradec vyrovnaným soupeřem. Holky to odbojovaly. Neměli jsme však štěstí. Dostali jsme dvě trojky o desku, jednu z velké dálky před poločasem, dále padly Hradci střely v posledních chvílích útoku a nedali jsme 13 trestných hodů, to nás sráželo.“

Romana Ptáčková (trenérka Hradec Králové): „Veděli jsme, že Brnu chybí některé klíčové hráčky z perimetru, ale zase mělo poměrně vysokou sestavu. Doskoky však byly nakonec vyrovnané. Chtěly jsme být lepší v poli, což se dařilo, ale pak přišel náš hluchý úsek, kdy se Královo Pole dostalo do laufu. Co Dudáčková a Malíková zvedly, to daly. Bylo to velmi kvalitní utkání a jsem ráda, že se zvládlo.“

10 31 41 3 20 5 12 15 26 83 81

Nabitý program mají v těchto dnech basketbalistky Hradce Králové. V úterý se staly po pořadatelském KP Brno druhým účastníkem Final4 Českého poháru, když přehrály překvapení soutěže Brandýs nad Labem 76:43 (Maršíková 11 – Fišerová 15), o den později už naskočí ve šlágru čtrnáctého kola v přímém souboji o třetí místo tabulky v televizním duelu na palubovce KP Brno.

Oba celky se střetly krátce před Vánocemi (dohrávka 5. kola) u Labe v hale Sokola, ve výborném střetnutí zvítězily Lvice 68:60, když zápas probíhal jako na houpačce. Moravanky prohrávaly o 18, potom vedly o 7 bodů, ale to nestačilo, zejména když neuhlídaly domácí střelkyni Čuperkovou, která zaznamenala 26 bodů.