28

týmoví lídři

Užitečnost

Favorit v přímém přenosu kraloval

Podle papírových předpokladů dopadl letošní první ryze televizní duel RENOMIA ŽBL. V předehrávce třináctého kola se střely před kamerami ČT Sport v krajském derby Hradec Králové a Trutnov. Mladý tým Trutnova na favorizovaný domácí celek nestačil a podlehl jednomu z dosud neporažených ligových týmů 46:90.

Trutnovská KARA se velmi dobře držela v úvodní desetiminutovce, kdy povětšinu času mírně vedla až o čtyři body. Naposledy vedly svěřenkyně Michala Martiška v deváté minutě, než se prosadila domácí reprezentantka v basketbalu 3x3 Alžběta Levínská a poslala svůj tým do vedení 18:17. Od druhé čtvrtiny se spustil ofenzivní uragán v domácím dresu, který trutnovské basketbalistky vůbec nedokázaly neutralizovat. Hradecké lvice se prosazovaly prakticky z každého útoku, což nutilo Trutnov útočit do postavené obrany a těžce se tak prosazovaly. Celkově domácí hráčky ovládly druhou čtvrtinu rozdílem devatenácti bodů a prakticky duel rozhodly. Po přestávce navíc odešla hostujícím hráčkám také ofenziva, daly ve třetí a čtvrté čtvrtině jen po osmi bodech a Hradec mohl v poklidu kontrolovat náskok.

Trutnov v duelu spáchal 28 ztrát, navíc střílel s úspěšností jen těsně nad třicet procent oproti více než padesátiprocentní úspěšnosti Hradce. Na body z rychlého protiútoku domácí hráčky vyhrály 17:2. Žádná z hostujících hráček se nedostala do dvouciferných čísel v bodech, nejvýše byla devítibodová Anna Rylichová. Hradec mohl při rozhodnutém stavu dát dostatek prostoru mladým hráčkám a čtveřici dvouciferných střelkyň tak vedla reprezentantka v kategorii U18 Charlotte Velichová, která zvládla za šestnáct minut na palubovce sedmnáct bodů.

15 27 42 2 11 8 28 20 15 37 46
Padne konečně sedmdesátka? Sokol Hradec Králové ani Kara Trutnov tuto bodovou metu ještě nepokořily. V derby, které se odehraje před kamerami České televize a bude odvysíláno v přímém přenosu na ČT sport, by to východočeské kluby jistě chtěly změnit. Výraznějším kandidátem je v tuto chvíli domácí Sokol, který disponuje hned několika střelkyněmi, Kara druhou bodovou oporu k Anně Rylichové hledá, o roli si nejvýrazněji řekla Michaela Potočková.
Pro trutnovskou Adélu Vítovou bude cesta na Eliščino nábřeží návratem. V Sokole Hradec Králové v minulých ročnících působila.
Utkání Sokol Hradec Králové - Kara Trutnov se hraje ve čtvrtek 7. října od 20:15 v Hradci Králové v hale na Eliščině nábřeží.