45
54
Sokol Hradec Králové

Televizní drama pro Hradec

Komplikovaný první duel v novém ročníku prožily basketbalistky Levhartic Chomutov. Klub totiž necelé dva dny před ligovou premiérou odvolal hlavního trenéra Tomáše Pavelku, na střídačku se tak postavilo duo Pavel Staněk – Petr Treml. Na druhé straně hřiště jim navíc stál v cestě loni stříbrný celek Hradce Králové. Přesto Levhartice dlouho sahaly po výhře a duel jim utekl až v koncovce a podlehly 66:69.

V prvním utkání, které v letošním ročníku běželo v rámci webového vysílání ČT Sport, začal lépe domácí Chomutov, který vedl kompletně celý první poločas, v polovině druhé čtvrtiny až dvouciferným rozdílem. Jenže ve třetí čtvrtině přišel střelecký výpadek Levhartic, na který zareagovaly hostující Lvice a samy utekly do dvouciferného trháku. Jenže Chomutov ukázal, že bude v letošním ročníku nebezpečný a silného soupeře ještě pěkně potrápil. Heroický nápor Levhartic vrcholil dvě minuty před koncem, kdy šly domácí hráčky po koších Valentýny Kadlecové a poté Kateřiny Bartoňové dvakrát do nejtěsnějšího vedení. Pak už ale Chomutov koš nedal, naopak předvedl dvě ztráty a závěr rozhodla pro Hradec košem a následně i klíčovými šestkami Simona Fišerová.

Ta zaznamenala double double za 13 bodů a 10 doskoků, přestřílela jí spoluhráčky Pamela Effangová se 17 body a Kristýna Čuperková s 15. Double double byl k vidění i u Chomutova, když Bartoňová zaznamenala po deseti bodech i doskocích, Valentýna Kadlecová dala 14 bodů.

Tým/trenéři         -9 -30 -39     -9 -12   -20

Že je Sokol Hradec Králové oslabený, o tom není pochyb. Bez nejlepší střelkyně Kláry Marečkové. Bez kapitánky Andrey Klaudové. A bez mladičké, ovšem velenadějné Dominiky Paurové. A na začátku sezony i bez zraněné Kláry Vojtíkové... Utkání na palubovce Levhartic Chomutov je pro ně velkou výzvou. Severočešky poprvé vsadily na zahraniční posilu (Jordan Reynolds) a chtějí rozvíjet talent Valentýny Kadlecové. Duel nabídne internetové vysílání České televize.

Utkání Levhartice Chomutov - Sokol Hradec Králové se hraje v pátek 24. září od 19:30 v Chomutově v Městské sportovní hale.