18

KP Brno

Asistence

KP vítězí a je druhé

Skvělou formu po reprezentační přestávce potvrdily basketbalistky KP Brno, které v souboji o druhé místo v tabulce přehrály doma Hradec Králové 81:72 a přeskočily svého soupeře v tabulce.

Královopolanky mají za sebou výborné vystoupení v EuroCupu, které jim jen o skóre nevyneslo postup a v hale Vodova tak byli všichni pořádně nahecovaní na důležitý ligový souboj. Hradecké Lvice v letošním ročníku podlehly jen USK a vyhrály i první vzájemný duel s Brnem, první čtvrtina jim ale nevyšla a díky jen devíti vstřeleným bodům mírně ztrácely. Brňanky potvrdily skvělý nástup do zápasu a po koši s faulem Veroniky Remenárové vedly v úvodu druhé čtvrtiny 20:11. Lvice pak ale zabraly a o necelé tři minuty později Petra Kulichová snižovala na rozdíl jediného koše. Domácí hráčky znovu utekly až do osmibodového náskoku, závěr poločasu ale patřil hostům a do šaten se šlo za stavu 35:35.

Zlomová byla pro zápas třetí čtvrtina, kdy se výrazně zlepšila domácí obrana a Hradec zvládl za celou čtvrtinu jen dva koše z pole. Na trojku Pamely Effangové čekaly Východočešky skoro pět minut a KP utíkalo do dvouciferného náskoku. Ten se jim v závěru čtvrtiny podařilo prolomit a vytvořily si pohodlný náskok před poslední čtvrtinou. Lvice bojovaly tak, že dostály svého jména a dokázaly se skvělou střelbou v poslední minutě dostat na rozdíl šesti bodů, v tu chvíli ale trefila klíčovou trojku Gabi Green a KP si pohlídalo výhru.

Hned pět hráček KP se dostalo mezi 12 a 14 bodů, nejlépe statisticky na tom byla pivotka Van Grinsven se 24 body a 10 doskoky. Střelkyní zápasu byla s 19 body a 13 doskoky Klára Marečková z Hradce.

12 23 35 2 13 7 18 19 24 62 72

Sokol Hradec Králové zatím padl jen se ZVVZ USK Praha. Takže vlastně dokonalá sezona pro velezkušený tým a druhá pozice v tabulce. Dokonce i se třetím KP Brno si Lvice poradily vcelku hladce, 86:61. Jenže to bylo na začátku října. Královopolanky se od té doby odrazily k parádní jízdě. Copak v Česku, hlavně v Eurocupu - tam po třech porážkách vyhrály všechny odvety. Nad polským InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski, tureckým Botasem i izraelským Elitzur Ramla.

Utkání KP Brno - Sokol Hradec Králové se hraje v sobotu 7. prosince od 15:30 v Brně v hale ve Vodově ulici.