23

Slovanka

Zisky

Levhartice po druhém kole stoprocentní!

Basketbalistky DSK Levhartice Chomutov navázaly na výborné vystoupení v úvodním kole RENOMIA ŽBL a v tom druhém přehrály Slovanku MB 74:65. Domácí hráčky měly před zraky nejen znovu zaplněné městské sportovní haly, ale také před kamerami štábu RENOMIA ŽBL pomalejší vstup do utkání a na první koš z pole Michaely Krejzové čekaly skoro čtyři minuty. Také díky tomu většinu první čtvrtiny prohrávaly a do vedení je dostalo až slepených pět bodů v závěru úvodního dějství. Pak se probraly ofenzivy na obou stranách a začal se hrát atraktivnější basketbal. Domácí hráčky odskočily do sedmibodového náskoku, který se sice podařilo Slovance srovnat, do poločasu ale šly i tak s vedením Levhartice. Pro zápas byla zlomová poslední pětiminutovka ve třetí čtvrtině, kdy se hostující Středočešky zmohly pouze na tři body, prohrály úsek hry 12:3 a domácí utekly s burácející halou v zádech do dvouciferného náskoku. Na zvrat už hostující hráčky neměly sílu, místo toho nabraly druhý dech Levhartice a v poslední čtvrtině si bez potíží pohlídaly druhou výhru.

Monika Satoranská se blýskla proti bývalému týmu a vedla Levhartice s 19 body, po dvanácti bodech přidaly Jitka Eisnerová (10 doskoků) a Veronika Aulichová. Střelkyní zápasu byla s 24 body hostující Andrea Ondroušková, ale nestačil ani její příspěvek ani 18 bodů Moniky Fučíkové. Spoluhráčky je totiž nedokázaly dostatečně podpořit.

Tomáš Eisner (trenér Levhartic): „Poprvé jsme nastoupili v roli favorita, ale bylo to těžké, hodně nás to svazovalo. Udělali jsme třiadvacet ztrát, z toho polovina ani nebyla pod tlakem. Ale postupem času jsme dobře bránili. Asi rozhodla pasáž na konci třetí čtvrtiny, kdy jsme odskočili na deset bodů."

Ján Hricko (trenér Slovanky): „Domácí tým nás uskákal, měli jsme hodně ztracených míčů. A když už jsme se dotáhli, opět jsme udělali nějakou chybu. To byly momenty, kdy jsme selhávali. Domácí hráčky také udělaly nějaké chyby, ale byly houževnatější, bojovnější, to se projevilo hlavně na útočném doskoku. Osobně náš dnešní výkon považuji za velké zklamání.“

9 26 35 1 5 12 23 22 23 56 65

DSK Levhartice Chomutov čeká druhý ligový zápas v klubové historii - a má solidní šanci na druhou výhru. Přijíždí totiž Slovanka MB, která oba dosavadní duely ztratila. O náboj je postaráno: severočeský tým před sezonou přetáhl Slovance osu Tereza Vorlová, Monika Satoranská a Veronika Rybová (a původně se dohodl i s rozehrávačkou Denisou Harapesovou, která se v ŽBL nakonec neobjevila). Slovanka tedy musela postavit celek nový.

Jedna z chomutovských posil - Veronika Rybová - má na kontě 995 ligových bodů. Po zápase se Slovankou by se tedy mohla radovat z členství v klubu tisícovkařek.

Utkání DSK Levhartice Chomutov - Slovanka MB se hraje v pátek 4. října od 19 hodin v Chomutově v Městské sportovní hale.