15
15

Asistence

Slavia pomohla Žabinám

Basketbalistky Slavie Praha přehrály ve svém posledním utkání základní části na domácí palubovce Nymburk 74:70 a výrazně tak pomohly Žabinám Brno, které díky tomu skončí po základní části na třetím místě. Pražanky už měly jistou sedmou pozici a vyzvou KP Brno, Nymburk kvůli porážce v posledním kole čeká čtvrtfinálová série s Hradcem Králové.

Zápas byl duelem dvou odlišných poločasů. V tom prvním kralovaly domácí Slávistky, které šly v šesté minutě do dvouciferného vedení a slušný náskok si udržely až do poločasu. Do druhé půle však naskočil úplně jiný Nymburk, Středočešky udržely Slavii na deseti bodech ve čtvrtině, otočily skóre a do závěrečného období už šly s náskokem. Ten v úvodu poslední čtvrtiny vzrostl až na osm bodů a vypadalo to na výhru Nymburka, Pražanky se však nevzdaly a dvě minuty před koncem konečně otočily skóre ve svůj prospěch. Nymburk ještě díky šestce Alexandry Chomenčuk srovnal, ale pak už bodovaly jen domácí hráčky a čtyři trestné hody Dominiky Pohunkové stanovily konečné skóre.

Pohunková se tak i přes slabší úspěšnost dostala na 13 bodů, přestřílely ji spoluhráčky Michaela Vondráčková (14) a Cherise Beyon (20). Hráčky z lavičky pomohly Slavii jen třemi body Petry Bakajsové. Nymburku nestačilo sedmnáct bodů Terezy Krakovičové ani jedenáct Jordan Reynolds.

Dan Kurucz (trenér Nymburka):„Zápas jsme začali špatně a prohráli první poločas. Ve druhém se nám povedl obrat a šli jsme do vedení. Bohužel brutální faul od Koop na naší klíčovou hráčku, rozehrávačku Chloe Wells znamenal konec naší rozehry. Domácím se pak podařilo zápas otočit a poslat nás pak na 4.místo po základní části. Zápas jsme si prohráli sami. Jsem si jist, že kdyby Wells nebyla brutálně vyřazena ze hry, zápas bychom dovedli do vítězného konce. Na kdyby se ale nehraje.“

17 22 39 3 16 8 15 16 24 70 70

Největší šanci na třetí pozici a s ní i na souboje s Lokomotivou Trutnov má BS DSK Basketball Nymburk KV. Stačí mu „málo“: porazit BLK Slavii Praha. Pak se nebude muset ohlížet na výsledek brněnského derby KP Brno - Žabiny Brno. Se Žabinami má totiž po dvou těsných výhrách lepší vzájemnou bilanci.

Středočeský celek na závěr sezony poctivě zbrojí. Přivedl Kristi Bellock, která v minulé sezoně úspěšně hrála právě za Slavii. A také Steph Madden, která ještě nedávno působila v KP Brno. Aktuálně má na soupisce hned pět Američanek, avšak pivotka Ashley Paris má i makedonský pas.

Utkání BLK Slavia Praha - DSK Basketball Nymburk se hraje v sobotu 2. března od 18:45 v Praze v hale Eden.