19
12

Asistence

Východní derby podruhé pro Hradec

Basketbalistky Hradce Králové zvítězily v předehrávce 22. kola ŽBL nad Trutnovem 90:78 a zdolaly své soupeřky i podruhé v sezoně. Ve východočeském derby měly hradecké Lvice od začátku mírně navrch a v první čtvrtině si udržovaly lehký náskok, o který ve druhé desetiminutovce krátce přišly. Těsně před přestávkou však sérií deseti bodů získaly vedení zpět.

Ve třetí čtvrtině přišel velký střelecký výpadek Trutnova a Hradec si vybojoval až sedmnáctibodové vedení, takže v jednu chvíli to vypadalo s hostujícími hráčkami velmi špatně. Bojovný celek Trutnova se ale nevzdal a v úvodu poslední čtvrtiny to bylo po šestkách Jordan Adams jen o tři body, závěr už ale měly pod svou taktovkou favorizované domácí hráčky.

Ty dovedla ke dvanácté výhře v sezoně 20 body a 9 doskoky Klára Marečková, o dva body méně přidala Tatsiana Likhartovich, na třináct se dostala Kristýna Minarovičová. Za Trutnov hrající ve velmi úzké rotaci se trefilo do koše jen šest hráček, nejvíce se střelecky dařilo zahraničnímu duu Adams – Brittany Carter, které dalo dohromady 47 bodů.

Romana Ptáčková (trenérka Hradce Králové):„Trutnov v minulých zápasech dokázal, že dokáže porazit týmy z horní části tabulky, takže bylo na místě si na ně dát v domácím prostředí pozor. V prvním poločase jsme nebyli úplně spokojení. Bylo tam na můj vkus moc ztrát. Jako rozhodující vidím, že jsme ve druhém poločase dokázali hrát do zóny a soupeře jsme přeskákali. To jsou myslím dva hlavní důvody naší výhry.“

Michal Martišek (trenér Trutnova):„Odehráli jsme určitě lepší utkání než v domácím zápase s Hradcem. Úvodní poločas byl vyrovnanější. Mrzí mě, že jsme v první čtvrtině zahodili několik lehkých příležitostí, což soupeř nekompromisně trestal. Sice jsme se dostali do mírného vedení, ale závěr poločasu jsme prohráli 10:0, takže Hradec v poločase vedl o šest bodů. Pak nám odskočil až na 16 bodů, ale nevypustili jsme to a dostali jsme se zpět do zápasu až na rozdíl pouhých čtyř bodů. Pak jsme bohužel zahodili nějaké šestky, což mě mrzí. Pak už se projevila větší rotace a fyzická vyspělost domácích. Ale myslím, že se na dnešní zápas nemusíme stydět a doufám, že to pro nás bude dobrá zkušenost do dalších zápasů.“

9 21 30 0 3 12 12 23 13 74 78

Basketbalistky Trutnova a Hradce Králové předehrají ve středu svůj duel 22. kola ŽBL, jehož přesunutí z prvního březnového víkendu si vyžádaly domácí Lvice. Utká se aktuálně čtvrtý s šestým týmem tabulky a Trutnov se ještě pokusí zabojovat o nečekanou výhodu domácího prostředí pro první kolo play off, hůře, než šestý už skončit nemůže díky mezeře v tabulce od sedmého místa dál. Hostující Loko bude chtít zapomenout na nepovedený prosincový duel v domácím prostředí, ve kterém nestačily hráčky Trutnova na Hradec 59:80.

Michal Martišek (trenér Loko Trutnov): „Po vydřených bodech ve Strakonicích, senzační výhře s Nymburkem a výborně zvládnutém zápase na Slavii čeká nás i naše fanoušky odměna v podobě derby s Hradcem Králové. Dostali jsme se do pozice, kdy už nemůžeme klesnout v tabulce, naopak jen stoupat a rozhodně pro to uděláme vše. Vzhledem k rozlosování vede náš další možný posun v tabulce právě přes našeho rivala. Oproti derby, které jsme hráli doma a propadli zejména v úvodu, můžeme hrát víc uvolněně, protože tlak je jednoznačně na straně domácích. Z našeho týmu je cítit pohoda a odhodlání odehrát co nejlepší zápas a pokusit se o další, patrně ten nejcennější skalp.“