63

15
29

Derby rozhodla první čtvrtina

Východočeské derby vysílané ve speciálním čtyřkamerovém režimu webu TVCOM příliš dramatu nenabídlo. Hradec Králové totiž bez větších potíží zvítězil v Trutnově 80:59. Hostující Lvice do zápasu vlétly ve velkém stylu a po dvou a půl minutách si bral domácí kouč oddechový čas za stavu 3:12. Ani to však nebylo vše, domácím timeout nepomohl a inkasovaly ještě další šňůru 12:0, než se prosadila zpoza oblouku Potočková. Koncert Lvic v první čtvrtině pokračoval a Marečková uzavřela čtvrtinu košem s faulem za stavu 38:14 pro Hradec.

Po excelentní čtvrtině hostující hráčky trochu polevily a zbytek zápasu prohrály, i přes velkou snahu se ale domácí Trutnov nedokázal přiblížit více než na 15 bodů rozdílu (ve druhé čtvrtině) a sedmnáctibodovou ztrátu těsně před koncem.

Hradec sice spáchal 29 ztrát, ale zato excelentně střílel, domácí hráčky se trefovaly pouze s úspěšností 26 % z pole. Vítězky střelecky táhla Tatsiana Likhtartovich se 16 body, o skvělý vstup se zasloužila i velezkušená Petra Kulichová, která se 14 body a 11 doskoky zahrála zřejmě nejlepší zápas v sezoně. Trutnov vedla Jordan Adams se 17 body, střelecky se však prosadilo v bílém dresu jen šest hráček.

Romana Ptáčková (trenérka Sokola Nilfisk Hradec Králové):"V první čtvrtině podal náš tým famózní výkon, předváděl maximum s obrovskou koncentrací, tedy přesně to, na co jsme se připravovali. To se bohužel nedá říct o dalším průběhu. Při snadno získaném vedení klesla koncentrace dolů a nedokázali jsme odehrát v lepší formě celý zápas. Ve druhém poločase to pro mě bylo na lavičce utrpení, měli jsme 29 ztrát, to si nemůžou dovolit ani starší dorostenky. Do Trutnova jsme jeli s respektem po výsledcích, které dosáhl, a věřila jsem, že domácí nepodceníme."

Michal Martišek (trenér BK Loko Trutnov):"Bohužel jsme nezachytili úvod zápasu, kdy nás Hradec předčil po všech stránkách, jak fyzicky, tak mentálně. Skutečně byl kvalitně připravený, eliminoval naše největší zbraně, a naopak sám využil svoje dominantní hráčky. Prvních pět minut rozhodlo zápas. My jsme si pak řekli, že musíme v další části utkání bojovat o každý bod, o každý míč a snažit se snížit hrozivý bodový rozdíl, což se nám povedlo. Jsem nesmírně rád, že jsme se po zbytek zápasu dokázali soupeři vyrovnat a hráli úplně vyrovnanou partii. Obrovské poděkování patří fanouškům, kteří nás v nejkritičtějších momentech neopustili velmi nám pomohli k tomu, abychom se alespoň takhle vrátili do zápasu."

16 47 63 3 15 9 29 12 16 98 80

Velké brněnské derby se neodehraje kvůli zápasům Žabin v mezinárodní soutěži EWBL, nejvypjatějším soubojem tak určitě bude derby východočeské. Lokomotiva Trutnov zve Sokol Nilfisk Hradec Králové a poněkud nečekaně má roli mírného favorita.

Trutnov je doma neporažený, přehrál i KP Brno a BLK Slavii Praha. A díky sérii čtyř výher jde do zápasu z pátého místa, Hradec je v tabulce šestý.

Utkání Lokomotiva Trutnov - Sokol Nilfisk Hradec Králové se hraje v neděli 9. prosince od 17 hodin v Trutnově v hale v Komenského ulici.