#4
25.0

Asistence

Trutnov slaví počtvrté v řadě

Velmi dobrou formu potvrdily i po reprezentační pauze basketbalistky Trutnova, které přehrály Ostravu 84:60. Získaly tak šestou výhru v sezoně, čímž vyrovnaly loňský počet výher za základní část, navíc vyhrály počtvrté v řadě.

Klíčová byla k duelu hned první čtvrtina, do které vlétly Východočešky plné elánu. Inkasovaly za první čtvrtinu jen čtyři koše z pole a vybodovaly si sedmnáctibodový náskok. Po vyrovnané druhé čtvrtině, kdy Ostrava vylepšila obranu, přišel po přestávce znovu nápor Trutnova, který přitlačil v defenzivě a dokázal za třetí desetiminutovku nasázet 27 bodů. Nakonec favorizované hostující hráčky vedly až o 29 bodů a bez větších potíží dokráčely k výhře.

K té nejvíce přispěla Jordan Adams, která nastřílela 19 bodů a přidala i 15 doskoků, Brittany Carter přidala 15 bodů. Ostravu táhla s 25 body Ines Čorda, na 14 bodů, deset doskoů a sedm asistencí se dostala kapitánka Natálie Rašková.

Michal Martišek (trenér BK Loko Trutnov):„Výborný a koncentrovaný vstup do zápasu nám přinesl výrazné vedení, ale s ním také uspokojení, které se projevilo ve druhé čtvrtině. Na začátku druhého poločasu jsme opět zapnuli na vyšší obrátky a získali postupně nejvyšší vedení v zápase 47:76. V poslední čtvrtině se znovu dostavilo uspokojení a podobně jako druhou část domácí hráčky tento úsek vyhrály, což by se nám nemělo stávat. Jsem spokojený, že jsme tenhle zápas zvládli a od prvních minut bylo jasné, kdo bude dnes úspěšný. Těší mě, že nastoupily a bodově se prosadily všechny naše hráčky, včetně Klárky Drbohlavové při jejím prvním ligovém utkání. Teď se už musíme rychle plně koncentrovat na nedělní derby.“

Rostislav Měch (trenér SBŠ Ostrava):„V podstatě do dnešního zápasu jsme vstoupili s tím, že nemáme moc co ztratit, jelikož máme spoustu nemocných a zraněných hráček. Zahráli si všechny hráčky z lavičky. Na konci zápasu jsme měli i malinko strach, abychom vůbec dohrávali v pěti lidech. Soupeř nás předčil především rychlým protiútokem, doskokem a také stříleli mnoho trestných hodů. Nezdá se mi, že bychom byli týmem, který má tři hráčky vyfaulované.“

12 39 51 3 15 13 17 26 12 117 84

V minulé sezoně potřebovala Lokomotiva Trutnov na šest výher 22 utkání základní části. Pokud nyní uspěje na palubovce SBŠ Ostrava, pokoří stejnou metu už po devíti zápasech. Východočešky vyhrály poslední tři souboje, takže na pomezí Moravy a Slezska míří jako favoritky.

Utkání SBŠ Ostrava - Lokomotiva Trutnov se hraje ve středu 5. prosince od 17:30 v Ostravě v hale Tatran.