13
26

Body

Trutnov trápil Nymburk

Basketbalistky Trutnova v šestém kole ŽBL dlouho trápily favorizovaný Nymburk na jeho palubovce, nakonec ale odpadly v poslední čtvrtině a ztratily 51:64. Přitom Trutnov do zápase skvěle vstoupil a mírně vedl, když překonávaly soupeře v bojovnosti a nasazení. Náskok narostl v úvodu druhé desetiminutovky až na sedm bodů, pak hostujícím hráčkám nevyšel závěr poločasu a po dvaceti minutách vedly nejtěsnějším rozdílem. Po přestávce se pak skóre dlouho přelévalo z jedné strany na druhou a vypadalo to, že Trutnov bude mít šanci na překvapení, v závěru třetí čtvrtiny ale došlo k střeleckému výpadku a Středočešky získávaly postupně kontrolu nad duelem. V poslední čtvrtině pak Trutnov dal jen devět bodů, Nymburk navyšoval vedení a v závěru už v klidu kontroloval vítězství. Vítězky vedla střelecky se 13 body Chloe Wells, o bod méně dala ex-trutnovská Romana Stehlíková, na jedenáct bodů se dostala Tereza Krakovičová. Trutnovu nestačilo 13 bodů Anny Rylichové ani dvanáct Kateřiny Kozumplíkové.

Anna Rylichová (hráčka Loko Trutnov):„Třicet sedm minut jsme s Nymburkem drželi krok a to nám pomáhá v sebevědomí, že se můžeme poměřovat s týmy z horní šestky. Bohužel nám na konci došly síly, dostali jsme tři trojky a už jsme nebyli schopni vývoj utkání zlomit. Je vidět, že už nepatříme mezi outsidery, co budou hrát o play-out, ale že mám šanci se porvat o play-off. V průběhu zápasu jsme měli trochu štěstí, že Nymburk některé otevřené střely neproměnil, ale myslím, že jsme se spoluhráčkami zlepšily komunikaci v obraně už i ve srovnání s minulých zápasem.“

Michal Martíšek (trenér Loko Trutnov): „My jsme do Nymburka přijeli s tím, že nejedeme jen odehrát nějaký povinný zápas, ale chtěli jsme Nymburk co nejvíce potrápit. To se nám povedlo. Třicet sedm minut jsme hráli absolutně vyrovnaný basketbal. Nymburk někdy v polovině druhé čtvrtiny pochopil, že tak, jak začal, to nepůjde a výrazně přitvrdil. Chvíli trvalo, než jsme se adaptovali, ale nakonec ve třetí čtvrtině jsme se s tím vyrovnali a tahali se o výsledek. V závěru už rozhodly zkušenosti. Na to, abychom mohli vyhrávat s takovým dobrým týmem jako je Nymburk, potřebuje získat ještě nějaké zkušenosti a odehrát právě takové těžké zápasy jako dnešní.“

Daniel Kurucz (trenér BS DSK Basketball Nymburk KV):„Na tomto zápase nacházím jako nejpozitivnější věc, že jsme ho vyhráli a že jsme se nevzdali a bojovali, i když jsme měli tragickou střelbu. Nepamatuji jsme, že bychom někdy měli střelbu z pole 27% při vítězném zápase. Na druhou stranu jsme získali 28 útočných doskoků a měli jsme 17 zisků a tyto dvě věci vedly k tomu, že jsme i přes strašidelnou střelbu zvítězili. Jsem rád, že jsme ukázali bojového ducha.“

Eliška Mircová (hráčka BS DSK Basketball Nymburk KV):„Takhle nízká úspěšnost střelby je pro nás až zarážející. Na druhou stranu je dobře, že jsme se z toho nepoložili, na hřišti jsme se spoluhráčkami bojovaly a snažily se střelbu vykompenzovat něčím jiným. Když nám to nepadalo, tak jsme si alespoň za těmi střelami šly a zkoušely uspět alespoň ze druhých šancí. Trutnov nám vzdoroval celých 40 minut, protihráčky byly dost neúnavné. Myslely jsme si, že je ve druhém poločase přejedeme, ale pořád se držely. Abych pravdu řekla, moc jsem si na ty trojky nevěřila, před tím jsem měla střelbu 3/0. V tu chvíli mě tam nechali úplně volnou, nezbývalo nic jiného než vystřelit. A když jsem za chvíli stála na úplně stejném místě, říkala jsem si, že by tam mohla padnout i ta druhá… a vyšlo to (smích).“

15 37 52 5 14 8 26 17 22 49 51

BS DSK Basketball Nymburk KV vrátil na české palubovky Romanu Stehlíkovou po dlouhých šesti letech. A zatím je to návrat s proměnlivými výsledky, po solidním představení s Teamstore Brno a výborném výkonu proti KP Brno se Stehlíkové nevedlo proti Sokolu Nilfisk Hradec Králové ani proti ZVVZ USK Praha. Teď si třiatřicetiletá podkošová hráčka zahraje proti Lokomotivě Trutnov, svému mateřskému klubu ze svého rodného města.

Utkání BS DSK Basketball Nymburk KV - Lokomotiva Trutnov se hraje v sobotu 20. října od 13 hodin v Nymburce v hale Sportovního centra ČUS.