13

U19 Chance
Slovanka

Slovanka poprvé slaví

Úvodní výhru získaly v šestém kole basketbalistky Slovanky, které vezou první výhru ze hřiště U19 Chance po výsledku 51:65. Duel byl soubojem dvou celků bez výhry a na obou týmech byla jasně viditelná nervozita. Strakonický celek do zápasu vstoupil lépe, Slovanka nestíhala a vedení domácích narostlo až na jedenáct bodů. Pak se ale hostující hráčky zlepšily v obraně a začaly postupně dotahovat. Krátce před přestávkou šel mladoboleslavský celek poprvé do vedení a o přestávce ztrácel jen dva body. Třetí čtvrtina ještě patřila domácím hráčkám, které vedly až o pět bodů, pak se ale znovu začaly prosazovat hráčky Slovanky. Strakonice vedly ještě šest minut před koncem o bod, pak se ale trefila za tři body hostující Satoranská a definitivně otočila skóre ve prospěch hostů. Tím se nastartovala střelecká smršť Slovanky, která posledních pět minut ovládla 17:5 a v závěru mohla slavit cennou výhru. Satoranská byla nejlepší střelkyní celého zápasu, když se blýskla 20 body, na šestnáct se dostala Denisa Harapesová, která se vrací po zranění kolene. Strakonice vedla Kristýna Tomšicová se 14 body, Alena Jeništová zaznamenala k 7 bodům 16 doskoků.

Radek Šnábl (trenér Slovanka MB):„Nastoupily proti sobě týmy s českými hráčkami bez cizinek, i když domácí 90 procent zápasu praktikovali krásnou typickou americkou obranu. Hráli to velice dobře, a kromě střelce nikdo jiný nechodil přes tu pomyslnou čáru. Na náš způsob hry byli evidentně dobře připraveni.“

Petr Martínek (trenér U19 Chance):„Jsme trochu smutní, protože jsme měli výborný vstup do utkání. Slovanka však ve druhé čtvrtině nesložila zbraně a postupně se skóre začalo vyrovnávat. Utkání se rozhodlo v závěrečné části, kdy hosté byli střelecky úspěšnější. Myslím, že 51 bodů je na domácí prostředí málo a musím si sám vyhodnotit, kde se ta chyba stala.“

13 25 38 4 11 11 13 24 22 70 65

Asi nejvyrovnanější souboj slibuje setkání strakonického U19 Chance a Slovanky MB. Oba celky čekají na premiérový úspěch. A oba složily mladé kádry, jimž šéfují pivotky-veteránky; v případě Jihočešek se jedná o Alenu Jeništovou (299 ligových zápasů), v případě Slovanky o Terezu Vorlovou (293 zápasů). Větším počtem zkušených hráček však přece jen disponuje hostující tým.

Utkání U19 Chance - Slovanka MB se hraje v neděli 21. října od 17 hodin ve Strakonicích v hale STARZ.