6

Slovanka
Žabiny Brno

Žabiny se trápily se Slovankou

Žabiny Brno se v duelu na palubovce Slovanky dlouho trápily, nakonec ale vezou „povinnou“ výhru 66:60. I přes vlažný vstup do zápasu se ve druhé čtvrtině zdálo, že Brno začíná plnit roli favorita. Beáta Adamcová tři minuty před poločasovou sirénou úspěšným trojkovým pokusem zvýšila náš náskok na 12 bodů a vypadalo to jednoznačně. Hráčky Slovanky však trhák nedopustily, a naopak snížily na poločasový stav 27:31. Podobný scénář mělo i třetí dějství – z téměř vyrovnaného skóre se během třetí čtvrtiny dostaly Žabiny až do 16bodového vedení, které zařídila košem Petra Záplatová na začátku poslední čtvrtiny. Pak ale začalo mohutné mladoboleslavské stahování podpoření faktem, že Brno více než 5 minut nedokázalo skórovat ze hry. Minutu a půl před koncem utkání to už bylo jen o dva a poté, co Matuzonyté neproměnila ani jeden ze dvou trestných hodů, měla Tereza Motyčáková příležitost skóre srovnat úplně. Šanci však zahodila a Záplatová s Vackovou upravily skóre na konečných 60:66. Na Brňankách se podepsal náročný program posledních dní, když v závěru minulého týdne absolvovaly tři zápasy ve třech dnech. K výhře je dovedla se 14 body Natálie Stoupalová, 13 bodů přidala Justina Matuzonyté. Slovance nestačilo 15 bodů Terezy Vorlové, která se bohužel pro svůj tým znovu vyfaulovala.

Viktor Pruša (trenér Žabiny Brno):„Víkend v rámci EWBL byl sice úspěšný, ale extrémně fyzicky náročný. Proto jsme k dnešnímu utkání přistupovali s respektem. A oprávněně. Tato skutečnost se projevila mnohdy až neuvěřitelně zahozenými střeleckými šancemi k zakončení zpod koše, kterými jsme Slovanku udržovali ve hře. Při brzkém zranění do té doby nebránitelné Webb se dnes nebyl nikdo schopen chytit, a proto ve výsledku výhru bereme.“

Radek Šnábl (trenér Slovanka MB):„Z mého pohledu ten dnešní zápas skončil technickou remízou. My jsme se dokázali třikrát víceméně vrátit do zápasu. Pro mě je důležité, že poprvé v sezoně fungovaly nějaké základní mechanismy a schéma ve hře, na kterých pracujeme zejména v obraně. Samozřejmě, že člověk by radši ten zápas vyhrál, ale vzhledem k tomu, že ještě loni srovnání obou týmů končily debaklem Slovanky, takže zápas, který končil technickou remízou, je poměrně solidním základem toho, co bychom chtěli hrát.“

7 16 23 0 7 0 6 21 20 51 66

O zápalu Terezy Vorlové pro basketbal či její důležitosti pro Slovanku MB nemůže být pochyb. Ale pravdou je, že tahle zkušená pivotka občas ztratí hlavu a fauluje víc, než by její trenér potřeboval. Do nového ročníku ŽBL vstoupila třemi předčasnými konci. Proti Žabinám Brno by svůj aktuální průměr pěti osobních chyb na zápas jistě ráda srazila. Žabinám bude stále chybět Kateřina Galíčková, stříbrná dívka z pondělní střelecké soutěže na právě probíhající olympiádě mládeže v Buenos Aires. V té souvislosti však stojí za připomenutí, že v klubu mají dokonce olympijskou šampionku - Michaela Vacková ovládla před osmi lety v Singapuru skills challenge.

Utkání Slovanka MB - Žabiny Brno se hraje ve středu 17. října od 18 hodin v Mladé Boleslavi ve Sportovní hale.