U19 podlehly Kanadě a jsou šesté

České basketbalistky do 19 let uzavřely své počínání na světovém šampionátu v Maďarsku konečným šestým místem. V posledním duelu na turnaji podlehly Kanadě 61:72 a nedokázaly tak soupeřkám oplatit porážku 71:79 ze základní skupiny.

Zápas rozhodla hned první čtvrtina, do které český tým nastoupil lehce nekoncentrovaný, nedařilo se mu střelecky a Kanaďanky předvedly výborný vstup. První čtvrtinu ovládly 23:5 a prakticky tak odrazily český nápor. Lvice zápas nazabalily a zbytek duelu vyhrály o 7 bodů, nedokázaly se však přiblížit na dostřel, aby kanadskou výhru ohrozily.

Nejlepší českou střelkyní byla se 14 body nejlepší hráčka týmu na turnaji Dominika Paurová, na 11 bodů se dostala Kateřina Zeithammerová. Kanadu vedla se 12 body Yvonne Ejim.

Český tým se tak nemusí za návrat na světový šampionát po 12 letech vůbec stydět. Zaznamenal totiž druhý nejlepší výsledek v historii po turnaji v roce 2001, kdy český tým v Brně v sestavě se spoustou budoucích evropských hvězd slavil zlato.

Romana Ptáčková (trenérka českého týmu): Dnes jsme měli vstup do utkání velmi špatný, snad 5 ztrát za 3 min hry, jednoduché koše soupeře po ztrátách nebo druhých šancích. Canada hrála v naprosté pohodě to co chtěla a my jsme 15 min nebyli schopni žádné odpovědi. Později se výkon zvedl, ale bylo pozdě lépe korigovat výsledek. Navíc jsme si dnes vybrali nejhorší střelecké procento (28). Holky nakonec končily utkání na pokraji sil, ale to bohužel dnes na vítězství nestačilo. Na závěr musím poděkovat celému týmu za to, jak po celé MS bojoval, nevzdával se ani v těžších chvílích a po zásluze je odměněn krásným 6. místem.

Autor: CZ BASKETBALL