Televizní drama pro Hradec

Prvními dvěma zápasy dnes odstartoval jubilejní třicátý ročník RENOMIA ŽBL. Před kamerami ČT Sport přehrál Hradec Králové Chomutvov, ve druhém utkání si Slovanka poradila se Strakonicemi.

Komplikovaný první duel v novém ročníku prožily basketbalistky Levhartic Chomutov. Klub totiž necelé dva dny před ligovou premiérou odvolal hlavního trenéra Tomáše Pavelku, na střídačku se tak postavilo duo Pavel Staněk – Petr Treml. Na druhé straně hřiště jim navíc stál v cestě loni stříbrný celek Hradce Králové. Přesto Levhartice dlouho sahaly po výhře a duel jim utekl až v koncovce a podlehly 66:69.

V prvním utkání, které v letošním ročníku běželo v rámci webového vysílání ČT Sport, začal lépe domácí Chomutov, který vedl kompletně celý první poločas, v polovině druhé čtvrtiny až dvouciferným rozdílem. Jenže ve třetí čtvrtině přišel střelecký výpadek Levhartic, na který zareagovaly hostující Lvice a samy utekly do dvouciferného trháku. Jenže Chomutov ukázal, že bude v letošním ročníku nebezpečný a silného soupeře ještě pěkně potrápil. Heroický nápor Levhartic vrcholil dvě minuty před koncem, kdy šly domácí hráčky po koších Valentýny Kadlecové a poté Kateřiny Bartoňové dvakrát do nejtěsnějšího vedení. Pak už ale Chomutov koš nedal, naopak předvedl dvě ztráty a závěr rozhodla pro Hradec košem a následně i klíčovými šestkami Simona Fišerová.

Ta zaznamenala double double za 13 bodů a 10 doskoků, přestřílela jí spoluhráčky Pamela Effangová se 17 body a Kristýna Čuperková s 15. Double double byl k vidění i u Chomutova, když Bartoňová zaznamenala po deseti bodech i doskocích, Valentýna Kadlecová dala 14 bodů.

Slovanka lépe začala

Reprízu loňského souboje o deváté místo nabídlo hned první kolo RENOMIA ŽBL. Loni devátá Slovanka dorazila do Strakonic s několika posilami oproti loňské sezóně, na palubovce soupeřek dokázala uspět a veze domů výhru 79:64.

Slovanka potvrdila roli papírového favorita, když svěřenkyně Marcely Krämer ani jednou v utkání neprohrávaly. V páté minutě šly po trojce jedné ze staronových posil Dominiky Pohunkové poprvé do dvouciferného vedení a duelu udaly jasný řád. Domácí Strakonice si sice nenechaly zápas nějak výrazně utéct a rozdíl přerostl patnáctibodovou hranici až v úplném závěru, do té doby to bylo hodně času pod deseti body rozdílu. Strakonice sice byly lepší v doskakování, ale zato zahodily devět trestných hodů a ztratily 23 míčů oproti 15 chybám soupeřek.

Nejlepší střelkyní zápasu byla s 18 body domácí reprezentantka v 3x3 Anna Rosecká s 18 body, Luisa Vydrová přispěla 15 body a 13 doskoky, zbytek týmu ale do statistik příliš pozitivně nepřispěl. Slovanka měla dvouciferné střelkyně tři, když se k 16 bodům Pohunkové přidala se 14 nová posila z USK Praha Kateřina Zeithammerová a se 12 Eliška Hálová.