KOLO: 2. kolo

ROZHODČÍ: Rudolf Salvetr, Roman Kejklíček, Ladislav Neuman

KOMISAŘ: Rudolf Výborný

Úspěšná Kuruczova premiéra

Vítězně dopadla premiéra Daniela Kurucze jako hlavního kouče na lavičce Levhartic Chomutov. Jeho tým totiž v prvním zápase nadstavbové skupiny B přehrál v důležitém souboji Ostravu 78:74. Levhartice v zápase ani jednou neprohrávaly, přesto z toho bylo v závěru celkem drama. Přitom domácí hráčky možná i povzbuzeny výměnou trenéra do zápasu vlétly s maximální vervou a od stavu 10:10 sérií 9:1 soupeřkám odskočily. Když pak přišla úspěšná bodové série i na začátku druhého období, bylo to po trojce Veroniky Rybové ve čtrnácté minutě 39:20. To však SBŠ nezlomilo a v úvodu třetí čtvrtiny došlo ke snížení až na rozdíl pouhých šesti bodů. Zápas jako na houpačce pokračoval i nadále, když Levhartice v čele se skvělou Michaelou Krejzovou znovu zabraly a ve čtvrté čtvrtiny znovu vedly až o čtrnáct bodů. Právě po koši Krejzové to bylo sedm minut před koncem 69:55 pro domácí hráčky, než přišla série Ostravy 11:0 a zápas byl najednou dramatický. V koncovce však prokázala bohaté zkušenosti domácí pivotka Tereza Vorlová a Chomutov výhru uhájil.

Zápas byl střeleckým duelem mezi domácí Krejzovou a hostující Sarou Dickey. Krejzová zvládla 26 bodů včetně 6 trojek, Dickey ji předčila na 33 bodů za kompletních 40 odehraných minut. Krejzovou doplnily se 12 body Eliška Žílová a s 11 Vorlová, Nevena Markovič dala za Ostravu 15 bodů.