Rekord a postup USK s málem triple double za poločas

Basketbalistky ZVVZ USK Praha i podruhé v letošním ročníku Euroligy deklasovaly turecký celek Cukurova, když na domácí výhru 82:28 navázaly v Turecku výsledkem 109:50. Čtyři kola před koncem základní skupiny tak mají jisté čtvrtfinále. Šanci mají i na první příčku ve skupině, o kterou si zahrají za týden v Rusku na palubovce obhájce loňského prvenství z Jekatěrinburgu.

Pražankám sice chyběla zraněná kapitánka Kateřina Elhotová, která si udělala výron minulý týden proti Bourges, ani to ale favoritovi nevadilo. Český tým měl zápas od prvních minut pod kontrolou a dal jasně najevo, kdo vyhraje. Hvězdná Alyssa Thomas zvládla za poločas 15 bodů, Valériane Vukoslavljevič byla bod a tři asistence od triple double a Pražanky vedly 59:18. Ve druhé půli si tak mohla trenérka Natália Hejková dovolit prostřídat skoro kompletně sestavu a žádná z hráček neodehrála více než 28 minut. Nakonec USK překonal historické maximum v bodovém rozdílu svého působení v soutěži, když místo o 54 bodů, jak to dopadlo na podzim v Praze, přehrály Cukurovu o 59 bodů.

Střelkyní zápasu byla s 23 body za 27 minut Teja Oblak, Thomas dodala 17 bodů a Vukosavljevič přispěla 12 body, 11 doskoky a 8 asistencemi. Turecký celek se opíral o 17 bodů Alexandrie Bentley, reprezentantky Běloruska.