Pět NEJ třetího týdne

To nejzajímavější, co se odehrálo ve třetím týdnu v nejvyšší české ženské soutěži.

Největší překvapení
Pro sedmnáctiletou Charlotte Velichovou ze Sokola Hradce Králové bylo derby s Karou Trutnov teprve třetím ligovým představením. Za 16 minut v něm stihla nastřílet 17 bodů a stala se jeho nejlepší střelkyní, přidala čtyři zisky, tři doskoky a dvě asistence a značně pomohla k vítězství 90:46.
Nejvýraznější tahounka
Čtyři zápasy v této sezoně odehrála Kara Trutnov - a čtyřikrát byla její nejlepší střelkyní Anna Rylichová. V minulém týdnu jí proti Sokolu Hradec Králové stačilo 9 bodů, BLK Slavii Praha nastřílela 16 bodů a prozatím průměruje 15 bodů. Stinnou stránkou jejího snažení je fakt, že celek z Podkrkonoší všechny své zápasy prohrál.
Nejpovedenější premiéra
Žabiny Brno proti SBŠ Ostrava (91:56) předvedly dvě zahraniční posily. Litevská pivotka Monika Grigalauskyté zvládla za 19 minut 5 bodů a 6 doskoků. Zastínila ji americká křídelnice Bria Holmes, za stejnou dobu na ploše stihla 13 bodů (střelba 6 z 10) a parádních 8 zisků, ale také 5 ztrát.
Nejhvězdnější představení
Ve druhém kole se v dresu KP Brno blýskla Rebecca Akl, v tom třetím - na palubovce BK Strakonice - ji zastoupila americká posila Natalie Marie Kucowski. K vítězství 79:59 přispěla 21 body a 14 doskoky (7 útočných a 7 obranných); kaňkou na jejím představení je 6 ztrát.
Nejnepříjemnější momenty
Ne čtyři, ale hned šest zápasů se mělo uskutečnit ve třetím týdnu RENOMIA ŽBL. Jenže hned dvakrát se objevil stín koronaviru. Pro jistotu se odkládal duel BK Strakonice - Žabiny Brno, na klání Sokol Hradec Králové - Slovanka nedošlo kvůli nákaze v hostujícím týmu.