Pět NEJ šestého kola RŽBL

To nejzajímavější, co se odehrálo v šestém kole nejvyšší ženské soutěže.

Nejlepší střelkyně

K týmu ZVVZ USK Praha se během pauzy připojily americké posily Alyssa Thomas a Brionna Jones, ale první střelkyní zůstala Veronika Voráčková. Platilo to ve dvou předchozích soubojích se Žabinami Brno (19 a 17 bodů) i proti BLK Slavia Praha (20 bodů). S průměrem 18,3 bodu na zápas je Voráčková druhou nejlepší ligovou střelkyní - to ovšem počítáme i její spoluhráčku Marii Conde, která nastoupila jen jednou a Slovance nasázela 23 bodů. Voráčková má na kontě nejvíc bodů ze všech hráček (128) a také nejvíce pokusů z pole (107). V obou tabulkách ji následuje spoluhráčka Marija Režan (120 bodů a 99 střel).

Nejdůležitější vzkaz

SBŠ Ostrava zdolala Slovanku 76:56 a připsala si druhou výhru v sezoně. A tak se zdá, že o osmičce pro play off je už nyní rozhodnuto. Devátá Slovanka a desátý BK Strakonice-U19 Chance totiž na první vítězství čekají a v tuto chvíli to vypadá, že budou bojovat jen mezi sebou.

Nejrychlejší práce

Žabiny Brno rozebraly BK Strakonice-U19 Chance 106:39. Jak velká byla převaha oslabeného favorita, však ukáží až další údaje. Tak třeba novopečená reprezentantka Natálie Stoupalová nasázela 16 bodů - a stačilo jí k tomu odehrát 9 minut a 25 sekund.

Nejnadějnější skvadra

V dresu Žabin dostalo proti Strakonicím velkou šanci několik náctiletých dívek. Dobře se předvedla devatenáctiletá Eliška Hamzová (15 bodů, 9 zisků, 7 doskoků, 4 asistence), stejně stará Adéla Buřtová zaznamenala první ligové body, a bylo jich hned 13. Sedmnáctiletá Laura Mikšíková byla se 17 body dokonce nejlepší střelkyní utkání. A stejně stará Kateřina Ebenhöhová má za sebou první ligový zápas po letním přestupu z Ostravy, během 7 minut ho ozdobila 4 body, 5 doskoky a 2 bloky.

Nejspolehlivější doskakovačka

Klára Marečková pomohla Sokolu Hradec Králové k domácí výhře v derby nad Lokomotivou Trutnov 80:63 nejen 9 body, ale především 17 doskoky. Dvouciferný počet míčů stáhla ve všech 5 utkáních, do kterých v této sezoně zasáhla. S průměrem 12,6 bodu na zápas Marečková jasně vévodí ligovým statistikám. Druhá je Veronika Voráčková s 10,9 doskoky na utkání.