Pět NEJ pátého kola RENOMIA Ženské basketbalové ligy

To nejzajímavější, co se přihodilo v pátém kole základní části nejvyšší ženské soutěže.

Nejskvostnější čísla

Triple doubly přicházely do RENOMIA ŽBL ve vlnách. A potvrdilo se to i letos. Na dva úspěchy Veroniky Voráčkové ze ZVVZ USK Praha v prvním a druhém kole navázala Kamila Hošková z BLK Slavia Praha, když proti SBŠ Ostrava (89:55) zazářila 16 body, 11 doskoky a 10 asistencemi. Hned osm jejích doskoků bylo útočných.

Největší drama

Dramatický střet nabídl šlágr mezi Sokolem Hradec Králové a ZVVZ USK Praha. Hosté zápas odehráli v šesti a domácí Lvice toho využily, v první čtvrtině dokonce dlouho vedly a v těch dalších superfavorita zle trápily. Odměnou jim byla sladká porážka 79:85.

Hradec patří k týmům, které občas Pražanky překvapí. Loni v březnu doma podlehl 70:86. V březnu 2014 zápas sice ztratil 52:78, ale po třech čtvrtinách to bylo 46:51. A v ročníku 2012/13 zaznamenal následující výsledky: 69:81 (22:21, 44:45, 57:62), 67:74 (14:21, 28:44, 50:54), 81:86 (19:19, 42:36, 67:59).

Nejlepší obrana

Eliška Hamzová vstoupila do sezony Žabin Brno 10 body proti Lokomotivě Trutnov. V derby s KP Brno (77:65) svá čísla vytáhla na 16 bodů. Především se ale blýskla pěti bloky - za pouhých 21 minut. Stala se vůbec první rozehrávačkou, které se podařilo obdobný kousek zapsat do statistik.

Nejzářivější říjen

Skvěle si v posledním ligovém týdnu počínala také další hráčka Žabin Brno - Natálie Stoupalová. Trutnovu nasázela 20 bodů, Královopolankám 22 bodů a s 21 body je třetí nejlepší střelkyní dosavadního průběhu a zároveň nejlepší českou kanonýrkou. Odehrála přitom v průměru 23 a půl minuty na utkání. Zatím Stoupalová trefila 16 ze 24 pokusů z pole a sedm z devíti trestných hodů.

Nejpřekvapivější kanonýrka

Zdá se, že kolo bez diváků některým hráčkám svědčilo. O titul nejpřekvapivější kanonýrky se utkaly hned čtyři ženy. V duelu Hradce a USK to byla domácí Pamela-Therese Effangová, která se blýskla 25 body. Barbora Holubová pomohla BLK Slavii Praha proti SBŠ Ostrava 18 body a v zápase mezi Lokomotivou Trutnov a Levharticemi Chomutov (69:84) zazářily domácí Kateřina Kozumplíková s 28 body (trojky 6/10) i hostující pivotka Kateřina Rokošová s 19 body za 15 minut na hřišti.