Pět NEJ čtvrtého kola RENOMIA Ženské basketbalové ligy

To nejzajímavější, co se odehrálo ve čtvrtém kole nejvyšší soutěže basketbalistek.

Nejrazantnější vstup

Žabiny Brno se do ligy zapojily až ve čtvrtém kole (z předchozího programu je vyřadil koronavirus), ale vstup měly parádní. S Lokomotivou Trutnov si doma poradily 98:59. Po první čtvrtině vedly o 11 bodů, po druhé o 21 bodů a po třetí o 28 bodů.

Značný podíl na vítězství Žabin měly hráčky pocházející ze Slezska. Natálie Stoupalová pomohla 20 body, Anežka Kopecká 17 body a debutující Laura Mikšíková devíti body.

Nejhezčí křest ohněm

Pro šestnáctiletou Valentýnu Kadlecovou z Levhartic Chomutov byl středeční duel proti ZVVZ USK Praha jejím čtvrtým ligovým. A jasně nejlepším. Skóre zápasu otevřela, za 21 minut se blýskla 12 body a dvěma zisky. Bodově ji ze spoluhráček předčila jen Monika Satoranská (13).

Nejslabší večer hvězdy

Po quadruple double proti BK Strakonice-U19 Chance a triple double proti Slovance jsou výkony Veroniky Voráčkové nadstandardně sledované, duel s Levharticemi Chomutov (84:46) však hvězdě ZVVZ USK Praha nevyšel - hlavně střelecky. Voráčková odehrála 34 minut a vystřelila šestnáctkrát, ale trefila se jen dvakrát a své konto vylepšila o šest bodů. Ve statistikách má i tři asistence a dva zisky, ovšem vynikla na doskoku 14 polapenými míči.

Nejužitečnější hráčka

Klára Marečková rozjela sezonu ve velkém stylu, Sokolu Hradec Králové pomohla už ke třem vítězstvím a k neporazitelnosti. Třikrát si došla pro double double a v utkání na BLK Slavia Praha (83:76) se dostala na 23 bodů, 13 doskoků, pět zisků a čtyři asistence. S užitečností 39 byla mezi všemi hráčkami nejlepší.

Nejužitečnější cizinka

Bosenská pivotmanka Nikolina Zubac by se mohla stát hlavní zbraní SBŠ Ostrava, k vítězství 93:68 nad BK Strakonice-U19 Chance pomohla 30 body a stala se nejlepší střelkyní kola, k tomu připojila 11 doskoků a s užitečností 35 vládla cizinkám.