Obrat KP po přestávce

I druhý zápas po povinné pauze mají za sebou úspěšně basketbalistky KP Brno. Ty v předehrávce šestého kola RENOMIA ŽBL zdolaly Chomutov 88:61 a získaly čtvrtou výhru v letošním ročníku.

Přitom domácí Levhartice do zápasu vstoupily velmi dobře a vedly nejenom po většinu první čtvrtiny, ale i do páté minuty druhého období až o sedm bodů. Brňanky jako by se spíše hledaly po náročné cestě přes velkou část republiky. Pak se ale začal skoro až nezastavitelně prosazovat brněnský útok v čele se Slovenkou Veronikou Remenárovou a KP ještě do přestávky otočilo skóre. Na devětadvacetibodovou druhou čtvrtinu navázaly Brňanky po přestávce 24 body ve třetí čtvrtině a zlomily odpor soupeřek. V závěru už tak mohly v klidu dohrávat a šetřit síly na další zápasy.

Domácí měly velmi silnou střeleckou trojici, když Zuzana Kučerová zvládla 15 bodů, debutantka v reprezentaci Michaela Krejzová přidala 13 bodů a dvanáct doručila zkušená Kateřina Bartoňová. Nikdo další ale jejich snahu dostatečně nepodpořil a Levhartice trápilo nejenom 25 ztracených míčů, ale i velká převaha soupeřek na doskoku.

Královopolanky se opíraly o 21 bodů Remenárové, ke které se přidala s 15 body zkušená Kateřina Zohnová a se 14 body Teniya Page.