KP přišlo o nejlepší střelkyni Swartz
Po odchodu amerických posil Thierry a Mullins KP Brno oznámilo konec i třetí zámořské basketbalistky. Cameron Swartz se v české lize zapsala jako nebezpečná střelkyně z perimetru, další trojky ale v dresu brněnského klubu v dalším ročníku nepřidá. Skončily také dvě mladé rozehrávačky, Lucie Lindušková a Viktorie Švarcová.
Americká sniperka Swartz jednoznačně patřila k nejlepším skórerkám letošního ročníku Chance ŽBL. Se svým průměrem 15 bodů na utkání dlouhodobě kralovala individuálním tabulkám a výrazně pomohla KP Brnu k zisku stříbrných medailí v Českém poháru a bronzu Ženské basketbalové lize. V ní se uvedla skvělým prvním zápasem proti nováčkovi z Ostravy, kterému nastřílela 5 trojek. Podobný výkon zopakovala v sezoně třikrát a právoplatně tak byla obávanou trojkařkou.
Právě do Ameriky zamíří z brněnských řad mladá rozehrávačka Lindušková, která ve svých osmnácti letech nastoupila do 8 zápasů a odehrála v průměru 6 minut. Do zámoří odcestuje za studiem i novými basketbalovými zkušenostmi.
Ještě před koncem sezony se královopolský celek rozloučil s o rok starší Švarcovou. Pro hráčku na pozici 1/2 to byla letos v dresu KP Brno třetí sezona, v níž dostávala zatím nejvíce prostoru. A kterou se však rozhodla předčasně v polovině února ukončit. Důvody brněnský celek více nespecifikoval.










