Jubilantky Žabin a série Trutnova

Dvěma zápasy šestnáctého kola pokračoval v sobotu program RENOMIA ŽBL. V obou utkáních se dařilo domácím favoritům, když povinné výhry získaly Žabiny Brno a Slavia Praha.

Desátá výhra a jubilantky Žabin

Těsně pod stobodovou hranici se dostaly při výhře nad Slovankou v rámci šestnáctého ligového kola basketbalistky brněnských Žabin. Nad Středočeškami zvítězily 98:74.

Slovanka pod trenérkou Marcelou Krämer podává solidní výkony a věří, že se blíží další výhra, teprve druhá v sezóně. Proti Žabinám odehrály hostující hráčky velmi slušných dvacet minut, během kterých většinu času vedly, v jednu chvíli až o šest bodů. Konstantě zlepšující se Brňanky ale v závěru první půle utekly do vedení, které ve třetí čtvrtině mírně navýšily a v posledním hracím období unaveného soupeře dorazily. Slovanka se sice dostala k více trestným hodům, ale za to měla horší úspěšnost za dva body a navíc ztratila 23 míčů.

Nejlepší střelkyní vítězek byla s 21 body Kateřina Galíčková, Klára Křivánková se 20 body dostala přes nastřílenou tisícovku bodů v nejvyšší soutěži, její spoluhráčka Michaela Vondráčková se zase dostala přes 500 asistencí. Strakonice táhla s 20 body Monica Engelman, sedmnáct bodů přidala Eliška Hálová.

Série Trutnova trvá

Šest zápasů odehrály basketbalistky Trutnova v roce 2021 a ani v jednom nedokázaly zvítězit. Poprvé se s porážkou „vešly“ do rozdílu dvaceti bodů, pražské Slavii podlehly 61:80.

Trutnov přitom do zápasu vstoupil nebojácně a prakticky po celou první čtvrtinu vedl. Ještě v polovině druhé čtvrtiny to bylo jen 35:33 pro Slávii, pak ale Východočešky nedaly devět minut ani bod a po sérii 20:0 na přelomu poločasů jim zápas utekl. Od té doby už Pražanky doma v Edenu kontrolovaly náskok a v poklidu si dokráčely pro výhru.

Pražanky vedla za výhrou s 19 body a sedmi asistencemi Lenka Bartáková, sedmnáct bodů zvládla Eliška Mircová. Trutnov držely ve hře se 13 body Anna Rylichová, na jedenáct se dostala Tereza Králová.