Final4 pro Krejzovou a USK hladce

Známe kompletní složení Final4 Českého poháru žen, které se uskuteční příští čtvrtek a pátek v Chomutově. Rozlosování semifinálových dvojic proběhne ve čtvrtek 25. února v 16:30 živě na Facebooku CZ.BASKETBALL.

Domácí přeci jen budou

Velmi složitě si musely cestu do domácího Final4 vybojovat basketbalistky Chomutova, které vydřely čtvrtfinálový postup na palubovce Ostravy výsledkem 63:46 i bez zraněné reprezentační křídelnice Michaely Krejzové, kterou čeká s poraněným kotníkem zřejmě delší pauza. Levhartice jako by zápas hrály také pro svou zraněnou kapitánku.

Ostrava povzbuzená úspěšným tažením v Evropské lize EWBL, kde vybojovala minulý týden v Lotyšsku postup do play off, do zápasu vstoupila s velkým elánem a brzy vedla, Levhartice ale brzy začaly získávat půdu pod nohama a do konce první čtvrtiny už skóre otočily. Následně pak zlomovou druhou čtvrtinu vyhrály 18:10 a do přestávky šly s dvouciferným náskokem. Ostrava se nadmíru trápila i na domácích koších střelecky a za celý druhý poločas se zmohla jen na šest košů z pole, což na otočení dvouciferné ztráty jen těžko mohlo stačit a bojovné Levhartice tak mohly v závěru kontrolovat cennou výhru.

Levhartice sice vůbec nedokázaly zastavit domácí oporu Nikolinu Zubac, k jejím 23 bodům se ale nikdo nepřidal a Chomutov tak slavil rozloženou ofenzivou s třináctibodovou Zuzanou Kučerovou a jedenáctibodovou Janou Eisnerovou.

USK splnil roli favorita

Posledním semifinalistou poháru je podle očekávání pražský USK, který se do soutěže vrací po pěti letech zejména z důvodu brzkého vypadnutí z Euroligy. Pražanky ve čtvrtém čtvrtfinále přejely Žabiny Brno na jejich palubovce 112:70.

Pražanky nechtěly připustit žádné drama a do Brna tak odcestovaly v plné sestavě, která hned v první čtvrtině zasypala Žabiny 41 body a vytvořila favoritkám dvacetibodový „polštář“. Zářila hlavně Kateřina Elhotová, která si za první půli připsala osmnáct bodů se stoprocentní střelbou 7/7 z pole. Ve druhé půli se už Žabiny lépe adaptovaly na hru soupeřek, Pražanky ale také mírně polevily a byl z toho vyrovnaný druhý poločas, který USK vyhrál sedmibodovým rozdílem.

Elhotová byla nakonec nejlepší střelkyně zápasu s 30 body (14/11 z pole), María Conde přidala 19 bodů, Veronika Voráčková 12 bodů, 7 doskoků a 8 asistencí a Brionna Jones 11 bodů, 13 doskoků a 5 zisků. Žabiny měly střeleckou hvězdu ve dvacetibodové Natálii Stoupalové.

Los RENOMIA Final 4 proběhne ve čtvrtek 25. února. Přímý přenos můžete sledovat od 16:30 na facebookovém profilu CZ BASKETBALL.

Jistě osmý Trutnov

Basketbalistky Trutnova si pojistily v předposledním zápase základní části postup do play off, kde z osmého místa vyzvou ve čtvrtfinále suveréna ZVVZ USK Praha. Rozhodla o tom výhra Východočešek na domácí palubovce v dohrávce jedenáctého kola nad Strakonicemi 79:67.

Domácímu týmu stačilo neprohrát o jedenačtyřicet bodů, aby nepřišly o drtivou výhodu ve vzájemných zápasech se Strakonicemi, kterou získaly výhrou na jihu Čechu v úvodu ligového ročníku. Takový výsledek ale domácí hráčky ani nepřipouštěly a od začátku to byla spíše vyrovnaná bitva, kde se skóre přelévalo. Domácím vyšel lépe první poločas, ve kterém dvakrát odskočily až do sedmibodového náskoku. Na přelomu poločasů se sice dařilo více Strakonicím, které v jednu chvíli samy vedly až o šest bodů, náskok jim ale nevydržel ani do konce třetí čtvrtiny, kdy přišel nápor Trutnova. Domácí hráčky zápas otočily a ve čtvrté čtvrtině už vedení jen kontrolovaly.

Trutnov dovedla ke čtvrté výhře v ročníku patnácti body Anna Rylichová, na dvanáct se dostala Tereza Králová. Strakonicím nestačilo 21 bodů Simony Růžkové ani 14 Julie Vydrové.