Favorité srovnávají série

Oba výše nasazené celky, které nezvládly první duel čtvrtfinále play off RENOMIA ŽBL, zareagovaly na úvodní porážku výhrou na palubovce soupeře a srovnaly sérii. Jak sérii mezi KP Brno a Slávií a Chomutova s Hradcem čeká klíčový třetí zápas za stavu 1:1.

Hradec ztratil a pak získal

Srovnání série vybojoval v druhém utkání série celek Hradce na palubovce Chomutova, když zvítězil po boji 75:68. Třetí duel se hraje v úterý znovu v Hradci.

Východočešky vlétly do utkání hodně natěšené otočit dosavadní směr, jakým série směřovala. Hradec do zápasu nastoupil skvěle a vedl rychle 14:2, náskok ale nedokázal udržet a nejtěsnější náskok po deseti minutách vystřelila pro Hradec Klára Marečková. Druhá čtvrtina byla hodně o obraně a trápení v útoku na obou stranách, takže se ani jednomu z týmů nepodařilo utéct do většího vedení. Rozhodující pak byla třetí čtvrtina, kdy se Lvice rozstřílely, nasázely soupeřkám 26 bodů a získaly si náskok až dvacet bodů, který pak Levhartice i přes silný závěr nedokázaly stáhnout. Hradec výborně doskakoval, takže vykompenzoval i větší počet ztrát.

Výborný zápas odehrála hradecká Karolína Šotolová, která k 16 bodům přidala i 9 doskoků a 5 asistencí, i když zaznamenala i šest ztrát. Na třinácti bodech se shodly její spoluhráčky Simona Fišerová a Klára Marečková. Nejlepší střelkyně Chomutova také nastřílely 13 bodů, a to Valentýna Kadlecová a Monika Satoranská.

Start KP rozhodl

Vyrovnávací výhru získalo i KP Brno, když zvítězilo v nymburském sportovním centru nad Slavií 66:54. I tato série pokračuje v úterý, tentokrát v Brně na palubovce KP.

Královopolanky duel rozhodly skvělým představením v prvním poločase. Slavia ani jednou nevedla, hned v první čtvrtině se protrápila pouze k sedmi bodům a nabrala dvoucifernou ztrátu. Ani druhá čtvrtina nebyla ze strany Slavie lepší, KP ji vyhrálo o patnáct bodů a udaly zápasu jasný směr. Už tak vůbec nevadilo, že se Brňankám druhá půle příliš nevydařila a Pražanky stáhly skóre, pod deset bodů se ale nedostaly. Důležitá byla hlavně úspěšnost střelby, kterou měla Slavie velmi špatnou.

Hvězdou zápasu byla s 24 body Ludmila Dudáčková, doplnilo ji čtrnáctibodové duo Kucowski – Kopecká. Slavia měla nejlepší střelkyni v Katarině Fikiel s 12 body, o bod méně zaznamenala Petra Bakajsová.

Dušan Medvecký (trenér KP Brno): "Klíčem k úspěchu bylo pouhých 17 bodú v našem koši v prvním poločase. Klobouk dolů před naší obranou, druhý poločas se už víceméně dohrával. Důležité bylo, že se nikdo další nezranil. V úterý v Brně očekáváme opět těžké střetnutí."

Eva Kopecká (hráčka KP Brno): "Jely jsme vyhrát, víc jsme chtěly, byly jsme absolutně koncentrované na náš výkon. Zápasy v play off rozhoduje defenzíva, ta se nám dařila. Soupeři se už nemají čím v útoku překvapit."