Další prohra a postup je pryč

Druhou porážkou za sebou v domácí bublině Euroligy přišly české šampionky ZVVZ USK Praha o šanci postoupit do play off nejprestižnější pohárové soutěže. Pražanky nestačily po Fenerbahce ani na francouzský ASVEL, prohrály 74:85 a v posledním duelu v pátek proti polské Gdyni už o nic nehrají.

Svěřenkyně trenérky Natálie Hejkové věděly, že bojují o svůj život v Eurolize, přesto měly na paměti, že je čeká těžká práce. Od stavu 9:8 pro USK přesto Lyon převzal nad zápasem kontrolu a šel do trháku. Rozdíl se ve druhé čtvrtině vyšplhal až na čtrnáct bodů, než se USK probral a do přestávky se vrátil do hry. V klíčových chvílích se ale ani po přestávce USK nedařilo udělat poslední krok a otočit skóre, ASVEL naopak v klíčových momentech kontroval a kontroloval si mírné vedení. I v koncovce se USK dostal nejblíž na osm bodů a francouzský tým sahající po jistotě postupu drama nepřipustil.

USK podruhé za sebou dovolil soupeřkám vysokou úspěšnost z trojky, tentokrát 50 procent, Lyon se navíc dopustil jen sedmi ztrát proti patnácti USK. Nejlepší střelkyní zápasu byla s 18 body domácí Španělka Maria Conde, šestnáct bodů přidala Marija Režan a osm bodů, jedenáct doskoků a osm asistencí dodala Teja Oblak. Ani to ale Pražankám nestačilo na patnáctibodové duo Aleksandra Crvendakič – Helena Ciak.

Kateřina Elhotová (hráčka ZVVZ USK Praha): „Všechno je jednou poprvé. Jsem přesvědčená, že je to tím systémem, na který nikdo není zvyklý. Ohledně mých faulů jsem mohla situace lépe vyhodnotit a tu hráčku nechat střílet bez tlaku. Vím, že tam byl jeden koš, který byl i s faulem, jinak zbytek byl faul a hráčka koš nedala, což byl záměr. V konci, když už to byl třetí a čtvrtý faul, tak jsem se neměla vyfaulovat, ale teď už je to, co by kdyby. Mrzí mě to, vím, že jsem tým částečně poškodila. V šatně po zápase bylo takové ticho, že jsem nevěděla, že tam někdo je. Holky koukaly do země. Jsme z toho všichni smutní, ale věřím v to, že všechny tyhle věci nás pak dál posílí.